Latvijas volejbolisti Eiropas Zelta līgas spēlē viesos pieveic slovākus

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība trešdien izbraukumā tikās ar Slovākijas izlasi Eiropas Zelta līgas spēlē. Latvijas izlases spēlētāji bija pārāki četros setos ar 25:22, 25:15, 16:25 un 25:21. Tā Latvijas izlasei bija trešā uzvara pēc kārtas, kas garantēja otro vietu grupā.

Latvijas izlases labā 16 punktus guva Atvars Ozoliņš, bet 11 punktus pievienoja Kristaps Platačs.

Latvijas izlase izcīna panākumu

Mača pirmo punktu guva mājinieki, taču turpinājumā Latvijas izlase atbildēja ar trim punktiem pēc kārtas. Taču drīz vien vadībā atkal bija slovāki (4:5). Abas komandas vairākkārt apmainījās ar vadības grožiem, taču ievērojamu izrāvienu neviena no komandām neveica.

Pirmajā setā veiksmīgi darbojās Platačs, pēc kura bloka Latvija izvirzījās vadībā ar 18:15. Tomēr trīs punkti mājiniekiem ļāva izlīdzināt rezultātu un spieda Avo Kēlu pieprasīt minūtes pārtraukumu. Tas ļāva Latvijai atgūt divu punktu pārsvaru. Pēc tam jau pauzi pieprasīja slovāki.

Turpinājumā pirmo reizi video atkārtojumu pieprasīja slovāki pēc strīdīga Platača uzbrukuma pa līniju. Tiesneši pēc situācijas izpētes secināja, ka punkts jāpiešķir Latvijas izlasei, ļaujot gūt vadību ar 21:19.

Tiesneši pēc viedo atkārtojuma piešķir punktu Latvijai

Seta izskaņa labāk padevās latviešiem, kas pozitīvā noskaņojumā varēja doties pārtraukumā.

Otrajā setā Latvijas izlase pārliecinoši dominēja spēles laukumā. Tikmēr pretinieku treneris bija spiest izteikt kādu skarbāku vārdu spēlētāju virzienā.

Seta otrajā pusē Kēls pirmo reizi pieprasīja video atkārtojumu, taču šoreiz tas bija nesekmīgs. Tas gan neietekmēja turpmāko spēles ritējumu.

Kēls pirmo reizi pieprasa video atkārtojumu

Trešo setu gaužām nesekmīgi iesāka Latvijas spēlētāji, kas nonāca iedzinējos ar 0:5. Tas neatstāja vienaldzīgu Kēlu, kurš pieprasīja minūtes pārtraukumu, lai sapurinātu komandu. Pēc pauzes ievērojami uzlabojās Latvijas volejbolistu sniegums, kas metās sadeldēt pretinieku pārsvaru.

Trešā seta vidusdaļā strīdīgā situācijā tiesneši pieņēma labvēlīgu lēmumu mājiniekiem, kas sadusmoja Latvijas izlases spēlētājus un treneri.

Mājinieki seta otrajā pusē droši kontrolēja spēles gaitu, kamēr Latvijas spēlētāji pieļāva vairākas kļūdas, tādējādi novedot spēli līdz ceturtajam setam.

Pēdējo setu spēcīgi iesāka viesu volejbolisti, kas ļāva latviešiem panākt 8:2 pārsvaru. Pēc minūtes pārtraukuma spēles gaita izlīdzinājās, taču atstatums netika sadeldēts. Seta izskaņā Latvijas izlase teju pazaudēja desmit punktu pārsvaru, taču slovāki atspēlēties nepaguva.

Līdzšinējās četrās spēlēs Latvijas volejbolistiem ir pa divām uzvarām un zaudējumiem, kas komandu ierindo otrajā vietā apakšgrupā aiz līderes Turcijas, kas uzvarējusi visās spēlēs.

Grupas turnīru Latvijas izlase sāka ar diviem zaudējumiem - izbraukumā Turcijā (0:3) un savā laukumā pret Slovākiju (2:3), kam tas ir līdz šim vienīgais panākums. Turpinājumā latvieši divreiz pārspēja Beļģijas volejbolistus.

Latvijas izlases sastāvs kopš uzvaras Beļģijā nav būtiski mainījies - uz Slovākiju nedevās Markuss Cielavs, bet dalību Zelta līgā neliela savainojuma dēļ noslēdza Reinis Pekmans.

Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Zelta līgā piedalās 12 valstsvienības, kas sadalītas trīs apakšgrupās. Pēc divu apļu izspēles katras apakšgrupas uzvarētāji iekļūs Četru finālā, kur dalība jau ir garantēta rīkotājvalstij Igaunijai. Četru fināls neilgi pirms vasaras saulgriežiem notiks Tallinā.