Latvijas volejbolisti Eiropas Zelta līgā pirmo apli noslēdz bez uzvarām

Latvijas vīriešu volejbola izlase svētdien Igaunijā ar 1:3 zaudēja spāņiem Eiropas Zelta līgā, kur valstsvienība gatavojas rudens sākumā paredzētajam kontinenta meistarsacīkšu finālturnīram.

Pirmo apli grupas turnīrā Latvijas volejbolisti noslēdza bez uzvarām un gūtiem punktiem, zaudējot visās trijās spēlēs.

Pirmā seta epizodes

Pēc vairākām pašu kļūdām un labām spāņu servēm Latvijas izlase pirmajā setā zaudēja sešus punktus pēc kārtas un nonāca iedzinējos ar 12:17. Latvieši revanšējās ar Toma Švana agresīvām servēm un efektivitāti blokā, kas ļāva rezultātu izlīdzināt (22:22), tomēr seta galotnē pārāka bija Spānijas izlase - 26:24.

Otrā seta epizodes

Zaudētājos ar 11:15 Latvijas volejbolisti nonāca otrā seta vidū, bet vēlreiz spēku samēru izmainīja Švana serves, kas palīdzēja pārņemt vadību (20:19). Taču seta izskaņā izšķirošs bija spāņu bloks un Latvijas izlases kļūda uzbrukumā. Otrajā setā Spānija izlase bija pārāka ar 25:23.

Trešā seta epizodes

Latvijas izlases sadarbība uzlabojās trešajā setā, lai gan tajā vispirms bija jālikvidē četru punktu iztrūkums (3:7). Īstajā brīdī spāņu spēli paplosīja Švana serves un latvieši izvirzījās vadībā 15:11. Spānijas izlase brīžiem emocionāli nokaitētā cīņā pretlīdzekļus neatrada un latvieši setā bija pārāki ar 25:19.

Spāņi mačā gūst uzvaras punktu

Punkts punktā spēle ritēja ceturtajā setā, kura izskaņā savas iespējas mazliet labāk izmantoja spāņi, nodrošinot uzvaru nesušo rezultātu 26:24.

Pirmajās divās spēlēs četru komandu grupā latvieši Tartu zaudēja Beļģijai (1:3) un Igaunijai (0:3). Abās līdzšinējās cīņās neveiksmes cieta arī Spānija, piekāpjoties Igaunijas izlasei (0:3) un beļģiem (1:3).

Otrais aplis grupā no 4. līdz 6. jūnijam notiks Liepājā. Savukārt 19. un 20. jūnijā Beļģijas pilsētā Kortrijkā iecerētas finālčetrinieka cīņas, kur piedalīsies trīs grupu četras komandas.

Eiropas čempionāta finālturnīrs risināsies no 1. līdz 19. septembrim Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā. Galvenā trenera Avo Kēla vadītā Latvijas izlase grupas kārtas spēles aizvadīs Tallinā.