Volejbols

Eiropas Zelta līga volejbolā. Latvija - Turcija

Eiropas Zelta līga volejbolā. Latvija - Turcija. Spēles momenti

Latvijas volejbolisti Eiropas Zelta līgā finišē ar ātru zaudējumu turkiem

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība svētdien pēdējā spēlē debijas sezonā Eiropas Zelta līgā ar 0:3 bez ierunām Rīgā zaudēja Turcijas izlasei, kas jau iepriekš nodrošināja pirmo vietu grupā un dalību turnīra Četru finālā.

Arī abu komandu pirmajā spēlē Turcijā laukuma saimnieki bija pārāki ar 3:0. Tā kā turki jau bija nodrošinājuši pirmo vietu grupā, pret Latviju dienvidnieki laida laukumā rezervistus.

Turki nodrošina uzvaru pirmā seta galotnē

Arī Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls lielāku spēles laiku atvēlēja volejbolistiem, kas iepriekšējos mačos laukumā tika mazāk. Labāk spēlē iejutās turki, kam palīdzēja laba serves uzņemšana, un viesi bez būtiskiem sarežģījumiem ar 25:18 nodrošināja uzvaru pirmajā setā.

Turcijas izlase gūst uzvaras punktu otrajā setā

Spēkos līdzvērtīgāka cīņa bija līdz otrā seta vidum, tomēr mājinieku serves nespēja radīt grūtības pretiniekiem uzbrukumu veidošanā un Turcijas izlase sev vienkāršākā turpinājumā panāca 25:16.

Turki nodrošina uzvaru mačā

Trešajā setā Latvijas izlases spēli atdzīvināja pieredzējušā cēlāja Denisa Petrova iesaistīšanās. Tomēr ar to pietika tikai līdz seta vidum un liels Latvijas izlases kļūdu skaits ļāva turkiem doties pārliecinošā atrāvienā.

Petrovs pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka klubā ir pieradis doties laukumā uz maiņu, tādēļ nebija pārsteigts arī šoreiz. Viņš rēķinājās, ka liels spēles laiks prakses gūšanai pēdējā spēlē būs jaunajiem spēlētājiem, tiesa, cerēja uz mazliet labāku komandas sniegumu. Tomēr kopumā komandas veikumu Zelta līgā Petrovs novērtēja atzinīgi.

Intervija ar treneri Gunti Ataru

Latvijas izlases treneris Guntis Atars pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka priecājas par komandas volejbolistu veikumu Zelta līgā. Viņš gan uzsvēra, ka svarīgākais bija izvērtēt spēlētājus, lai pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas zinātu, uz ko katrs ir spējīgs.

Jau pirms grupas spēļu noslēguma Latvijas un Turcijas izlases tabulā bija sadalījušas divas augstākās vietas. Pirmo vietu garantēja visās spēlēs uzvarējusī Turcija, bet Kēla vadītie latvieši zināja, ka četru komandu konkurencē saglabās otro vietu neatkarīgi no pēdējās spēles iznākuma.

Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Zelta līgā piedalās 12 valstsvienības, kas sadalītas trīs apakšgrupās. Pēc divu apļu izspēles katras apakšgrupas uzvarētāji iekļūs Četru finālā, kur dalība jau sākotnēji bija garantēta rīkotājvalstij Igaunijai. Četru fināls neilgi pirms vasaras saulgriežiem notiks Tallinā.