Turcijas volejbolisti nodrošina uzvaru mačā

Volejbols

Latvija - Slovākija

Eiropas Zelta līga volejbolā. Turcija - Latvija

Latvijas volejbolisti ar zaudējumu Turcijā debitē Eiropas Zelta līgā

Latvijas vīriešu volejbola izlase svētdien viesos Turcijā pirmajos divos setos izrādīja solīdu pretestību, tomēr ar 0:3 zaudēja mājinieku valstsvienībai pirmajā spēlē Eiropas Zelta līgas grupas turnīrā.

Spēli turku līdzjutēju pieskandētajā arēnā Sivasas pilsētā Latvijas izlase sāka droši un pirmajā setā vairākkārt ieguva nelielu pārsvaru. Labas serves palīdzēja turēt līdzi Turcijas izlasei, kas tikai seta galotnē guva izšķirošos punktus un panāca 25:21.

Turcijas volejbolisti gūst izšķirošos punktus otrajā setā

Otrā seta galotnē teicamas Armanda Āboliņa serves palīdzēja Latvijas volejbolistiem likvidēt trīs punktu deficītu un panākt izlīdzinājumu 24:24. Tomēr nākamos divus punktus guva turki, nodrošinot uzvaru setā.

Turcijas izlase nodrošina uzvaru mačā

Turcijas izlases viduvējo sniegumu servju uzņemšanā mājinieki kompensēja ar iespaidīgām Burutaja Subaši servēm trešā seta sākumā. Latvijas volejbolisti nonāca iedzinējos ar 1:6, bet spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam (11:12). Turki atbildēja ar četriem punktiem pēc kārtas, Latvijas volejbolisti vairākkārt kļūdījās un spraigs turpinājums izpalika, mājiniekiem izvairoties no nervozēšanas mača galotnē, lai gan laukuma saimnieku pārsvars tika sadeldēts līdz trim punktiem (23:20).

Grupas turnīrā Latvijas izlases pretinieki būs arī beļģi un slovāki. Zelta līgā startē spēcīgas Eiropas komandas - lai gan dalībnieku vidū nav Eiropas čempionāta medaļnieku, Beļģijas izlase 2017.gadā kontinenta meistarsacīkstēs ierindojās uzreiz aiz laureātu trio, iegūstot 4.vietu. Tiesa, komandu sastāvi turnīrā ir atkarīgi no treneru izvirzītajiem mērķiem - arī Latvijas valstsvienības stūrmanis Avo Kēls ir devis iespēju vairākiem jauniem spēlētājiem.

Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Zelta līgā startē 12 valstsvienības, kas sadalītas trīs apakšgrupās. Pēc divu apļu izspēles katras apakšgrupas uzvarētāji iekļūs Četru finālā, kur dalība jau ir garantēta rīkotājvalstij Igaunijai. Četru fināls neilgi pirms vasaras saulgriežiem notiks Tallinā.

Pirmo mājas spēli Latvijas izlase aizvadīs pret Slovākiju 29.maijā Rīgā.