Volejbols

Eiropas čempionāta atlases spēle volejbolā vīriešiem. Latvija – Austrija. Tiešraide

Volejbols

Intervija ar Austri Štālu

Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēle Austrija-Latvija. Spēles epizodes

Latvijas volejbolisti ar uzvaru Austrijā sāk Eiropas čempionāta kvalifikāciju. Galvenie notikumi

Latvijas vīriešu volejbola izlase trešdien Austrijā ar 3:1 uzvarēja mājinieku valstsvienību pirmajā spēlē 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā.

Pēc Latvijas valstsvienības uzvaras pirmajā setā mājinieki spēja rezultātu līdzsvarot, tomēr pēdējos divos setos pārāki bija viesi, lai arī Austrijas izlase gādāja par spraigu cīņas ritējumu. Latvijas izlases uzvarā 21 punktu ieguldīja Atvars Ozoliņš, savukārt Hermans Egleskalns pievienoja 16 punktus.

Pirmā seta sākumā Latvijas izlasei bija grūtības izsekot pretinieku dažādi veidotajiem uzbrukumiem, kas ļāva austriešiem iegūt 8:4 pārsvaru. Pēc Latvijas valstsvienības galvenā trenera Mihala Gogola pieprasītā pārtraukuma viņa vadītā komanda darbojās saskaņotāk un ar deviņiem gūtiem punktiem pēc kārtas pārņēma vadību.

Latvijas izlase nodrošina uzvaru pirmajā setā

Pieaudzējuši pārsvaru līdz 19:12, Latvijas volejbolisti setu aizvadīja līdz uzvarai ar 25:19.

Otrā seta epizodes

Austrieši labāk sāka arī otro setu, panākot 7:3, un šoreiz spēja noturēt vismaz minimālu pārsvaru līdz pat noslēgumam. Mājinieki darbojās ar pārliecību par sevi un setā nodrošināja uzvaru 25:21.

Trešā seta epizodes

Latvieši trešā seta sākumā ātrāk atspēlēja pāris punktu deficītu un ar labu darbību blokā pirmoreiz izvirzījās vadībā 7:6. Austrieši pēc pāris veiksmīgām epizodēm uz emociju viļņa atguva vadību un Latvijas bloks vairākkārt nebija šķērslis Mihaela Červinska un Niklasa Krontālera uzbrukumiem. Latvieši tomēr spēja rezultātu līdzsvarot 16:16 un efektīvs bloks palīdzēja gan izvirzīties vadībā (21:19), gan pielikt setā uzvaras punktu (25:22).

Hermans Egleskalns gūst Latvijai spēlē uzvaras punktu

Latvieši visbeidzot ceturtā seta sākumā neļāva pretiniekiem veikt kādu izrāvienu un ar neatlaidību panāca 11:8. Rezultatīvi darbojās Atvars Ozoliņš, labi spēlē iesaistījās Vladislavs Blumbergs, tomēr mājinieki spēja turēt līdzi. Austrieši uz brīdi vēl pārņēma vadību (14:13), tomēr stabilāk un saskaņotāk darbojās Latvijas volejbolisti, ar trim punktiem pēc kārtas nodrošinot 20:17. Ne bez veiksmes palīdzības laukuma saimnieki panāca neizšķirtu 22:22, taču teicama Romāna Sauša serve un Hermana Egleskalna gremde nodrošināja uzvaru Latvijai. Pēdējā setā viesi bija pārāki ar 25:23.

Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijas izlase aizvadīja pirmo oficiālo spēli valstsvienības jaunā galvenā trenera Mihala Gogola vadībā.

Cīņā par vietu Eiropas čempionāta finālturnīrā Latvijas izlasei kvalifikācijas grupā divu apļu turnīrā būs jāspēlē arī pret Somiju. Spēle mājās pret austriešiem būs 21. augustā Jelgavā, savukārt pret Somiju jāspēlē 6. augustā Valmierā un 17. augustā izbraukumā. Lai iekļūtu finālturnīrā, jāuzvar grupā vai jābūt piecu labāko vienību vidū pārējo komandu konkurencē.

Kvalifikācijā 26 valstsvienības ir sadalītas septiņās grupās. Astoņas komandas vietu finālturnīrā ir nodrošinājušas pēc 2021. gada Eiropas čempionāta rezultātiem, kā arī četrām valstsvienībām dalība ir garantēta kā rīkotājām. Finālturnīra rīkošanas laiks vēl nav oficiāli noteikts, kā arī nav paziņots, kura valsts līdzās Itālijai, Bulgārijai un Ziemeļmaķedonijai organizatoru rindās aizstās Ukrainu.