Latvijas volejbolistes pošas uz Igauniju bez līderes Levinskas

Ingunas Minusas trenētās valsts sieviešu izlases rindās uz eksāmenu Igaunijā brauc 18 spēlētājas. No 4. līdz 6. augustam Latvijas izlase Paidē aizvadīs trīs pārbaudes spēles ar Igaunijas valstsvienību, informē Latvijas Volejbola savienība. Diemžēl šajā pārbaudes spēļu ciklā būs jāiztiek bez izlases līderes Martas Kamēlijas Levinskas.

Šobrīd zināms, ka Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs visās atlases turnīra grupās notiks nākamā gada janvārī. Spēles Igaunijā būs kā atskaites punkts Latvijas izlasei, lai saprastu, kādus augļus ir devis divu mēnešu darbs treniņnometnē.

Latvijas izlase uz Paidi dodas pirmdien, un jau vakarā komanda trenēsies spēļu laukumā, tāpat otrdien no rīta. Un tad trīs vakarus pēc kārtas notiks Latvijas un Igaunijas mači.

“Gribēšu redzēt, kā katra no spēlētājām jūtas uz noguruma fona, jo šobrīd esam nosacītā fiziskās formas bedrē,” saka vienības galvenā trenere Inguna Minusa. Viņa grib redzēt, kāds spēlētājām ir raksturs, kā viņas spēs motivēt sevi, nepadoties sāpēm un nogurumam. Minusa uzsver, ka daudz strādāts ar pirmā tempa uzbrucējām, kas jau kopš valstiskās neatkarības atgūšanas ir bijis izlases Ahilleja papēdis. “Gribēšu redzēt, kā cēlājas sadarbojas ar “pirmajiem tempiem”. No citām spēlētājām tiek gaidīta precīza servju uzņemšana, lai varētu uzbrukt tīkla vidū. Pie tā esam ļoti daudz strādājušas pēdējos divos mēnešos,” akcentus liek trenere, kas savulaik arī pati spēlēja Latvijas volejbola izlasē, pirms pārgāja uz pludmales volejbolu un kopā ar Inesi Jursoni 2009. gadā kļuva par Eiropas čempioni.

Ierastās izlases līderes punktu gūšanā diagonālās spēlētājas Martas Kamēlijas Levinskas Igaunijā nebūs, jo viņai jādodas uz studijām ASV. “Tā būs iespēja pārējām izlases dalībniecēm apliecināt, ka viņas ir līderes, ka izlasē ir spēlētājas, kas ir tikpat labas kā Marta,” saka Minusa.

Latvijas izlases pretinieces Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā ir Slovēnija, Čehija un Bosnija un Hercegovina. Plānots, ka spēles divos riņķos notiks janvārī.

Finālturnīrs plānots 2021. gada augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā. Četras mājinieču izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas čempionāta komandas Turcija, Itālija, Polija, Nīderlande, Vācija, Krievija, Beļģija un Azerbaidžāna vietu Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems sešu grupu uzvarētājas un otro vietu ieguvējas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti