Zelta līga volejbolā vīriešiem. Spānija – Latvija. Tiešraide

Volejbols

Eiropas Zelta līga volejbolā vīriešiem. Latvija – Spānija. Tiešraide

EČ atlases spēle volejbolā sievietēm. Latvija - Čehija. Spēles epizodes

Latvijas volejbolistes Eiropas čempionāta kvalifikāciju noslēdz ar zaudējumu Čehijai

Latvijas sieviešu volejbola izlase svētdien Bosnijā un Hercegovinā ar 0:3 zaudēja Čehijas valstsvienībai pēdējā spēlē Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Sešās spēlēs grupā latvietes palika bez punktu guvuma un bija pārākas par sāncensēm tikai vienā setā.

Spēles sākumā Latvijas volejbolistes nonāca iedzinējās, tomēr spēja rezultātu līdzsvarot 7:7. Latvijas izlasē līderes lomu uzbrukumā arvien uzņēmās Marta Kamēlija Levinska, savukārt čehietes vairāk deva iespēju spēlēt rezervistēm, jo grupas uzvarētājas jau iepriekš garantēja dalību finālturnīrā. Čehijas izlase prasmīgi atrada vājās vietas pretinieču spēlē un setu noslēdza ar 25:18.

Latvijas izlase parūpējās par spraigu otrā seta galotni, atspēlējot divas setbumbas un panākot 24:24. Tomēr uzvarai setā nepieciešamos nākamos divus punktus nodrošināja Čehijas volejbolistes. Vairākkārt nelielu deficītu latvietes atspēlēja trešajā setā un vēl panāca neizšķirtu 15:15, līdz čehietēm efektīvs bloks un māņu sitieni palīdzēja iegūt noteicošu pārsvaru.

Vietu sadalījums Latvijas pārstāvētajā četru komandu grupā jau ir skaidrs pirms abām vienībām pēdējās spēles – čehietes ar pirmo vietu bija garantējušas dalību finālturnīrā, savukārt Latvijas valstsvienība noslēdza turnīra tabulu.

Latvijas izlase zaudēja visās spēlēs, turpretim Čehijas valstsvienība necieta nevienu neveiksmi, iekrājot punktu maksimumu. Otro vietu grupā un ceļazīmi uz finālturnīru ar sestdien Zenicā gūtu uzvaru pār latvietēm nodrošināja mājinieces Bosnijas un Hercegovinas volejbolistes.

Finālturnīrā iekļūs pa divām labākajām sešu kvalifikācijas grupu komandām. Bez dalības kvalifikācijā vieta finālturnīrā jau ir garantēta 12 valstsvienībām – četrām rīkotājvalstu izlasēm un astoņām labākajām iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandām.

Eiropas čempionāta finālturnīrs paredzēts augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā.