Graudiņa/Kravčenoka izcīna zeltu Eiropas čempionātā pludmales volejbolā

Latvijas čempionāta 4.posms ūdens motosportā

Eiropas čempionāta atlases spēle volejbolā sievietēm

Latvijas volejbolistes ar zaudējumu trīs setos Slovākijā sāk Eiropas čempionāta kvalifikāciju

Latvijas sieviešu volejbola izlase sestdien Slovākijā ar 0:3 zaudēja mājinieču valstsvienībai pirmajā spēlē 2023. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā. Debijas spēlē Latvijas valstsvienībai pagalam neveiksmīgi bija pirmie divi seti, bet trešajā setā favorītēm slovākietēm cīņā par uzvaru bija jāpieliek visi spēki.

Annija Jurdža ar 10 punktiem bija rezultatīvākā Latvijas izlasē, turpretim slovākietēm ar 17 punktiem izcēlās Karina Šunderlīkova.

Mača sākumā Latvijas izlasei nesekmējās servju uzņemšanā un netrūka kļūdu komandas sadarbībā, kas ļāva slovākietēm ātri nostiprināties vadībā un bez sarežģījumiem ar 25:10 uzvarēt tikai 19 minūtes ilgušajā pirmajā setā.

Otrā seta sākumā latvietes turēja līdzi pretiniecēm, līdz slovākietes Karinas Šunderlīkovas spēcīgu gremdservju sērija palīdzēja mājiniecēm gūt deviņus punktus pēc kārtas un iegūt izšķirošu 13:4 pārsvaru. Slovākijas volejbolistes turējās drošā vadībā un setu noslēdza ar 25:12.

Otrā seta epizodes

Latvietes trešajā setā līdz 7:7 uzturēja spriedzi, līdz zaudēja piecus punktus pēc kārtas. Izdevās gan piespiest Slovākijas izlasi vairāk kļūdīties un ne tikai panākt neizšķirtu, bet arī izvirzīties vadībā 17:15. Taču slovākietes vēlreiz sekmīgi izmantoja Šunderlīkovas serves, lai gūtu piecus punktus pēc kārtas un pārņemtu vadību. Seta galotnē izglābties vairs neizdevās - 21:25.

Galvenā trenera Danieles Mario Kaprioti vadītā Latvijas valstsvienība kvalifikācijas E grupā spēlēs arī pret Spānijas un Dānijas volejbolistēm. Pirmo mājas spēli kvalifikācijas grupā Latvijas sieviešu izlase aizvadīs 24. augustā Jelgavā pret dānietēm, kuras turnīru sāka ar zaudējumu 0:3 Spānijai.

Vieta finālturnīrā jau ir garantēta rīkotājvalstīm Beļģijai, Igaunijai, Itālijai un Vācijai, kā arī iepriekšējā Eiropas čempionāta astoņām labākajām komandām. Uz atlikušajām 12 vakancēm pretendē 24 komandas, kas sadalītas sešās kvalifikācijas grupās. Tādējādi finālturnīrā tiks katras grupas divas labākās komandas.