Latvijas volejbola valstsvienībai Tallinā pagaist cerības uz Eiropas čempionātu

Latvijas izlases volejbolisti svētdien Tallinā ar 0:3 zaudēja mājiniekiem igauņiem un palika soli no iekļūšanas Eiropas čempionāta finālturnīrā, liecina organizatoru informācija. Igaunijas valstsvienība kvalifikācijas pēdējās kārtas duelī uzvarēja arī pirms nedēļas Jelgavā un nākamgad spēlēs finālturnīrā Polijā.

(papildināts ar video)
Pirmajā spēlē pirms nedēļas Jelgavā laukuma saimnieki zaudēja piecos setos ar 2:3, līdz ar to arī divu spēļu summā pārāka bija Igaunijas valstsvienība.

Latvijas volejbolistiem labas serves un daudzveidīgs uzbrukums pirmajā setā ļāva turēties vadībā ar pāris punktu pārsvaru, līdz mājinieki panāca neizšķirtu un ar 12:11 pārņēma vadību. Latvijas izlasei seta otrajā pusē sāka klibot servju uzņemšana un lielāks kļūdu skaits palīdzēja laukuma saimniekiem nostiprināties drošā vadībā. Arī otrajā setā pēc spēkos līdzvērtīga sākuma igauņi panāca lūzumu un ieguva 10:5 pārsvaru, turklāt Latvijas valstsvienības spēlē parādījās nedrošība. Seta galotnē vēl bija iespēja pacīnīties, tomēr pēc rezultāta starpības samazināšanas sekoja vairākas kļūdas servēs.

"Tondiraba" arēnā pulcējušos Latvijas fanu skaļi atbalstītie viesi neveiksmīgi sāka trešo setu un nonāca zaudētājos ar 1:4. Laukuma saimniekiem arvien neapturams bija Roberts Tahts, savukārt Latvijas izlases līderim Hermanam Egleskalnam igauņi veltīja īpašu vērību. Vairākkārt seta vidū veiksmīgi nospēlējuši blokā, Igaunijas volejbolisti ieguva vēl lielāku pārliecību un droši uzvarēja arī trešajā setā.

Latvijas izlases kapteinis Deniss Petrovs intervijā LTV7 atzina, ka komandai bija milzīgs fanu atbalsts, tomēr pietrūka pieredzes tik nozīmīgās augsta līmeņa spēlēs. Turklāt spēlētāji arī pārcentušies, jo gribēšana pienācīgi nospēlēt bijusi ļoti liela.

"Komandā bija labs noskaņojums.. diemžēl neizdevās," dueļa iznākumu rezumēja Petrovs.

Nepiepildījās arī izlases līdera Hermana Egleskalna pirms spēles paustās cerības, ka izdosies apturēt Tahtu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Raimonds Vilde pastāstīja, ka bija gaidījis smagu spēli, kas tomēr izvērtās vēl grūtāka, un vairāki līderi neparādīja gaidīto sniegumu. Taču spēlētājiem treneris neko nepārmeta, jo kopīgi tika ieguldīts liels darbs.

"Mēs neparādījām savu labāko spēli, protams," teica Vilde. "Rūgtums ir, ka netikām tik tālu, cik gribējām, taču cikla sākumā priecātos, ja kāds teiktu, ka tiksim tik tālu."

Kopš valsts neatkarības atgūšanas Latvijas volejbolisti vienīgo reizi Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēja 1995.gadā. Tuvu iekļūšanai finālturnīrā Latvijas izlase bija pirms trim gadiem, kad pēdējā kvalifikācijas kārtā paklupa pret Turciju.