Latvijas volejbola valstsvienībā zīmē plānu vēl neskaidrajam Eiropas čempionātam

Gada turpinājums būs lieliem sporta notikumiem pārsātināts, tāpēc nedaudz nepelnīti ēnā palicis Eiropas čempionāts volejbolā, kuram pēc ilga pārtraukuma kvalificējusies Latvijas vīriešu izlase. Februāra vidū ir zināms tikai aptuvens Eiropas čempionāta norises laiks, kas rada grūtības ne tikai organizatoriem, bet arī treneriem.

Pērnās vasaras beigās Latvijas vīriešu volejbola izlase beidzot sasniedza ilgi lolotu mērķi, pēc 25 gadu pauzes kvalificējoties Eiropas čempionāta finālturnīram. Lai arī finālturnīram jānotiek 2021. gada vasaras beigās vai rudens sākumā, joprojām nav zināmi ne oficiālie turnīra norises datumi, ne arī visas komandas, kas spēlēs. 

Latvijas volejbola izlase kaldina plānus Eiropas čempionātam
00:00 / 04:07
Lejuplādēt

Viens no jauninājumiem čempionātā ļauj mājinieku valstīm izvēlēties vienu komandu, ar kuru spēlēt kopā grupā. Viena no Eiropas čempionāta saimniecēm būs Igaunija, un

ir gandrīz droši, ka Latvijas izlase grupas turnīra spēles aizvadīs Tartu,

taču vienlaikus notiek sagatavošanās posma plānošana, Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Volejbola federācijas (LVF) ģenerālsekretāre Gunta Aizporiete.

Jūnija sākumā Latvijas izlase spēlēs Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Zelta līgā, kā arī LVF mēģina sarunāt pārbaudes spēles ar Portugāles izlasi, kas dosies uz Baltkrieviju, tādēļ Latvija būtu reģionāli pateicīga vieta papildu spēlēm, pastāstīja Aizporiete. Viņa gan atzina, ka pandēmijas dēļ vēl nav zināms, vai spēles pret portugāļiem izdosies sarīkot. 

Tā kā 2021. gadā notiks arī pārceltās Tokijas olimpiskās spēles,

Eiropas čempionāta sākumu neoficiāli prognozē augusta beigās vai septembra pirmajās dienās, lai spēcīgākajām Eiropas komandām dotu laiku sagatavoties.

Pagaidām neskaidrais turnīra sākuma laiks ir vērā ņemams apgrūtinājums, taču izlases galvenais treneris Avo Kēls jau ir sastādījis treniņnometņu grafiku, kurā šoreiz būs divas daļas – vasaras sākumā izlase spēlēs Eiropas Zelta līgā, pēc tam sākot nopietnu gatavošanos Eiropas čempionātam.

"Darbu sāksim 3. maijā, bet tā ir sagatavošanās spēlēm Eiropas Zelta līgā," paskaidroja Kēls. "Pēc Zelta līgas plānojam nelielu pārtraukumu un gatavošanos Eiropas čempionātam sāksim 28. jūnijā. Atlikušajām kvalifikācijas grupām noteikti sekosim līdzi, jo ir taču interesanti redzēt, kurš tiks uz čempionātu un kurš – ne. Kad noskaidrosies mūsu pretinieki apakšgrupā, nebūs problēmu iegūt viņu spēļu ierakstus, lai tos pētītu. Šobrīd tas ir ļoti viegli, visi savā starpā sadarbojas, un tādā ziņā nav nekādu problēmu."

Kā vienmēr aktuāls ir spēlētāju izvēles jautājums un tas, kurš būs gatavs pievienoties izlasei neilgi pēc sezonas beigām klubā. Vairāki izlases pamatsastāva spēlētāji un līderi jau pārkāpuši 30 gadu slieksni un iepriekšējos gados viņiem dota atpūta pirms svarīgākajām spēlēm. Baltijas līgā spēlējošo volejbolistu varējums Kēlam ir redzams ikdienas darbā, taču pastiprināti tiek sekots ārzemēs spēlējošajiem.

Lai arī sastāva izvēlē vasarai zināmas iestrādnes jau ir, par konkrētiem vārdiem runāt vēl pāragri.

"Pagaidām nezinām, kurus spēlētājus sauksim uz pirmo nometni, uz to man atbildes nav," teica Kēls. "Var būt dažādas situācijas. Domāju, ka būs gan pieredzējušie spēlētāji, gan izsauksim arī dažus jaunos. Varbūt būs kādi 3–4 spēlētāji, kuri iepriekš izlases nometnēs nav bijuši. Bet to vēl paskatīsimies."              

Iekļūšana Eiropas čempionāta finālturnīrā ir Latvijas izlases jaunāko laiku lielākais panākums, taču savus pretiniekus finālturnīrā volejbolisti uzzinās tikai maija vidū, kad jau būs sākusies gatavošanās Eiropas Zelta līgai. Plānots, ka maija pirmajā pusē beidzot tiks izspēlēti vairākkārt pārceltie kvalifikācijas turnīri, kur sadalīs atlikušās ceļazīmes uz Eiropas čempionātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt