Latvijas volejbola valstsvienība izcīna ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība svētdien Kiprā ar 3:0 uzvarēja mājinieku izlasi pēdējā spēlē 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā un nodrošināja dalību finālturnīrā. Latvijas izlase kontinenta spēcīgāko valstu turnīrā piedalīsies pēc 25 gadu pauzes.

Lai iegūtu pirmo vietu grupā un nākamvasar varētu posties uz finālturnīru, Latvijai kipriešus bija jāuzvar ne vairāk kā četru setu spēlē, ko galvenā trenera Avo Kēla vadītā komanda pārliecinoši paveica.

Latvijas volejbolisti pirmajā setā turējās minimālā vadībā, līdz pēc vairākām efektīvām Denisa Petrova servēm pieaudzēja pārsvaru līdz 15:11. Kiprieši pazaudēja spēles pavedienu un galotnē vairs nespēja radīt pretiniekiem sarežģījumus.

Latvijas izlase gūst uzvaras punktu pirmajā setā

Pirmajā setā Latvijas izlase bija pārāka ar 25:15.

Neveiksmīga servju uzņemšana otrā setā Latvijas izlasi uz brīdi noveda zaudētājos (2:4), taču komanda ātri atguvās. Rezultāts bija neizšķirts 15:15, kad savainojuma dēļ laukumu pameta Latvijas valstsvienības līderis Hermans Egleskalns, kas gan komandu neapturēja.

Latvijas izlasei uzvaras punkts otrajā setā

Teicama darbība aizsardzībā palīdzēja nodrošināt 21:17 pārsvaru, spēlē veiksmīgi iekļāvās Kristaps Platačs un Latvijai arī uzvara setā - 25:21.

Latvija ilgāk bija iedzinēju lomā trešā seta sākumā, līdz dažādoja uzbrukuma taktiku un pārņēma vadību. Seta vidū Latvijas izlase iekrāja trīs punktu pārsvaru (12:9), ko palielināt gan neizdevās. Kipra pat izvirzījās vadībā (21:20), bet mājiniekiem seta izskaņā neizdevās iepriecināt savus atbalstītājus. Izšķirošo punktu nodrošināja Latvijas izlases bloks - 25:23.

Latvijas izlase gūst uzvaras punktu mačā un līksmo par uzvaru

Trešā seta galotnē Latvijas izlase palika arī bez Petrova, kam ārstu palīdzība bija nepieciešama potītes sastiepuma dēļ.

Dienas pirmajā spēlē spāņi ar 3:0 uzvarēja Moldovu un garantēja grupā otro vietu, taču 2007. gada Eiropas čempioni latviešus tabulā apsteigt nespēja. Moldova un Kipra grupā sadalīja attiecīgi 3. un 4.vietu.

Eiropas čempionāta finālturnīrā Latvijas izlase nav spēlējusi kopš vienīgās reizes 1995.gadā, kad ieguva 11.vietu 12 komandu konkurencē.

Citās kvalifikācijas grupās spēles paredzētas janvārī. Finālturnīrs plānots pēc gada augustā un septembrī Polijā, Čehijā, Somijā un Igaunijā.

Četras mājinieku izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas - Serbija, Slovēnija, Francija, Krievija, Itālija, Ukraina, Vācija un Beļģija - vietu finālturnīra 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji un pieci labākie otro vietu ieguvēji.