Latvijas volejbola izlases treneris Kēls: Vēlos, lai spēlētāji vairāk domātu

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība Eiropas čempionāta kvalifikācijai gatavojas treniņnometnē Rīgā izlases galvenā trenera Avo Kēla vadībā. Igaunijas speciālists Latvijas Radio pastāstīja, ka viņam ir savs ideālā volejbolista standarts, taču svarīgāka par fiziskajiem parametriem ir spēlētāja spēja domāt un īstajā brīdī improvizēt.

Kēls gribētu Latvijas izlases spēli redzēt jaudīgāku, tādēļ spēlētājiem jāpiestrādā fiziskajai sagatavotībai. Pandēmijas dēļ sportā bija garš pārtraukums, bet tagad Kēlam ir redzams, ka sportisti, kuri arī pauzes laikā trenējās individuāli, ir labākā kondīcijā nekā citi. 

Avo Kēls par Latvijas izlases gatavošanosInita Kresa-Katkovska

Ideāls volejbolists, Kēla skatījumā, būtu ar divmetrīgu augumu, augstu lektu, labi kustētos laukumā, būtu gudrs un jaudīgs. Tomēr treneris uzsver, ka spēlētājam nav jābūt robotam, bet gan jaudīgam māksliniekam ar spēju improvizēt.

"Neesmu treneris, kas zīmēs [spēles] shēmā krustiņus, kur katram volejbolistam laukumā jāatrodas," teica Kēls. "Vēlos, lai spēlētāji vairāk domātu."

"Piespēle" podkāstā

 

 

 

  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Ja valstsvienības gatavošanās plāni nebūtu atkarīgi no ierobežotām finanšu iespējām, Kēls vēlētos, lai visa komanda dzīvotu vienuviet un izlases rīcībā būtu divi masieri.  Par ideālu Kēls uzskatītu risinājumu, kas izlases darbā ļautu vienlaicīgi iesaistīt A un B sastāvu, jo tā būtu iespēja strādāt ar lielāku kandidātu skaitu. Tas arī pavērtu labākas iespējas kādam divdesmitgadīgam talantam pievērst sev uzmanību. Kēls ir pārliecinājies, ka
 

Latvijā netrūkst ļoti perspektīvu jaunu volejbolistu, kam ir potenciāls spēlēt valstsvienības līmenī.

Pērnvasar Kēls jūlijā strādāja ar jaunajiem volejbolistiem, kas sava vecuma dēļ tagad vēl nav izlases kandidātos. Taču trenerim palicis prātā kāds apmēram 15 gadus ļoti perspektīvs libero spēlētājs, kura vārdu Kēls gan nesteidz nosaukt. 

Kēls nešaubās, ka viņam ir savs stils un volejbola redzējums. Igauņu trenerim patīk ātrs volejbols, un to nosaka cēlāja prasmes. Kēls uzteica Latvijas izlases cēlājus, īpaši atzīmējot Denisu Petrovu.

Komandas spēles stils, pēc Kēla teiktā, par četrām piektdaļām ir atkarīgs no galvenā trenera iecerēm un to īstenošanas, bet atlikušos 20% nosaka viņa palīgu ieteikumi. Kēlam melnais caurums joprojām ir Latvijas izlases spēle iepriekšējā Eiropas čempionāta ciklā viesos pret Izraēlu. Lai gan treneris ir centies spēli izanalizēt, viņam vēl arvien nav skaidrs, kādēļ komandas spēle pajuka un sekoja likumsakarīgs zaudējums. 

Kēls Igaunijā trenera amatā nogāja garu ceļu, līdz izdevās sasniegt iecerēto un valstsvienība 2009.gadā pirmoreiz kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram. Kēls cer, ka spēs to paveikt arī Latvijā. Viņš uzsver, ka

volejbola saimē nepieciešama nerakstīta vienošanās par izvirzītajiem mērķiem, lai to sasniegšanu arvien tuvinātu.

Lai arī situācija ir sarežģīta, Kēls aicina atbalstīt klubus, lai tie varētu noturēt spēlētājus un viņus motivēt. Igaunijas izlasei ceļā uz Eiropas čempionāta mērķi savulaik viss tika nodrošināts, lai komanda veiksmīgi sagatavotos. Bija arī finansējums sporta skolām, lai volejbola piramīdu noturētu.

Latvijas izlasei spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijā paredzētas no 15. augusta līdz 6. septembrim, ja atlases formāts paliks nemainīgs. Latvijas izlases pretinieki cīņā par vietu finālturnīrā būs Spānijas, Moldovas un Kipras volejbolisti - ar katru pretinieku būtu jāspēlē mājās un izbraukumā. Ja pandēmijas izraisīto ierobežojumu dēļ kvalifikācijas turnīrs nevarēs notikt paredzētajā laikā, būs iespēja atlases spēles aizvadīt 2021. gada janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti