Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Laila Forstmane studente - ar mērķi profesionālajā golfā

Intervija ar volejbolistu Atvaru Ozoliņu

Latvijas volejbola izlases spēlētājs Ozoliņš: Bijām vienīgie, kas spāņus nenolauza

Latvijas volejbola izlases rezultatīvākais spēlētājs Atvars Ozoliņš “Sporta studijā” ieradās tieši no Kipras, kur izlase bija izcīnījusi svarīgu panākumu – ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru, un tas noticis pēc 25 gadu pārtraukuma Spēlētājs atzina – trīs mēneši, kas bija pavadīti, gatavojoties kvalifikācijai, nav pagājuši velti, un mērķis ir sasniegts.

Taujāts, kas bija vieglāk – mājupceļš jeb pēdējais sets izšķirošajā spēlē pret Kipru, Ozoliņš atklāja, ka mājupceļš bijis grūtāks. Pēdējais sets izšķirošajā spēlē gājis kā pa viļņiem, taču spēlētāji izturējuši.

Runājot par kvalifikācijas turnīru, kurā Latvijas izlase pretim stājās spēcīgā Spānija, Moldova un mājiniece Kipra, Atvars norādīja, ka pretinieki bijuši gana indīgi, un šajā turnīrā neiztika bez pārsteigumiem – Moldova uzvarēja spāņus, arī Kipra. “Mēs bijām vienīgie, kas spāņus nenolauza,” pauda Ozoliņš.

Viņš neslēpa, ka Spānija pret Latviju rādīja ļoti labu volejbolu, otrajā spēlē Latvija bijusi jau tuvāk uzvarai, taču setu galotnes spāņi spēlējuši karstasinīgāk un labāk. “Varbūt, ka bišķi nobijāmies,” pauda spēlētājs.

Kiprā valdījis patiešām liels karstums, taču izturēt to nav bijis grūti, jo spēlētāji bijuši pārsvarā viesnīcā, kur darbojās gaisa kondicionēšanas sistēmas, tāpat tas bijis arī zālē – tikai pirmajos divos treniņos kondicionieris nav bijis ieslēgts un puiši pasvīduši. Iespējams, savā ziņā karstumu pārvarēt palīdzēja arī komandas treniņu cikls, kas ildzis visu vasaru – mēnesis fiziskajai sagatavotībai, vēlāk arī treniņi ar bumbu, un mērķi puišiem izdevās sasniegt.

Igauņu speciālists Avo Kēls iepriekš divas reizes Igaunijas izlasi aizvedis līdz Eiropas čempionāta finālturnīram, tagad kārta Latvijai. Ozoliņš pauda, ka Kēla vadībā komanda ļoti pēta pretiniekus, mēģina sagatavoties spēlēm, lai vienmēr būtu soli priekšā, atrastu mazās niansītes un atslēgas punktus, lai apsteigtu pretiniekus. Ozoliņš uzsvēra, ka viss treneru korpuss ir ļoti labs.

Atvars turpinās sezonu Kēla vadībā, aizstāvot Pērnavas komandas krāsas. Bet viņš cer, ka Latvijas volejbola izlases dalība Eiropas čempionāta finālturnīrā pamodinās guļošo skaistuli volejbolu un interese par šo sporta veidu tikai pieaugs. Atliek vien turēt īkšķus par Igauniju, Čehiju, Somiju un Poliju, lai šīs valstis koronavīrusa pandēmija neskartu tik daudz un finālturnīrs tiešām notiktu un netiktu pārcelts.

Šobrīd četri Latvijas volejbola klubi spēlē Baltijas līgā, 12 klubi spēlē Nacionālajā līgā, 100 komandas entuziastu līgā, bet volejbolā trenējas 3200 bērnu, kas ir ceturtais masveidīgākais sporta veids aiz vieglatlētikas, basketbola un futbola.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti