Pārbaudes spēle volejbolā. Latvijas izlase gūst punktu pēc piespēles ar kāju

Volejbols

Pārbaudes spēle volejbolā Latvija-Norvēģija. Intervija ar Hermanu Egleskalnu

Pārbaudes spēles volejbolā Latvija-Norvēģija epizodes

Latvijas volejbola izlase uzvar pēdējā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas

Latvijas vīriešu volejbola izlase pēdējā pārbaudes spēlē pirms starta Eiropas čempionāta kvalifikācijā trešdien Rīgā ar 3:0 pārspēja Norvēģijas valstsvienību un guva divās dienās otro uzvaru abu komandu cīņā.

Par mačā labāko Latvijas izlasē nosauca Denisu Petrovu.

Mājinieki rezultatīvi sāka spēli un izvirzījās vadībā 4:1, tomēr viesi tikpat ātri panāca izlīdzinājumu un pirmais sets risinājās punkts punktā, abām komandām pārmaiņus iegūstot minimālu pārsvaru. Latvijas izlasei krājās daudz kļūdu servēs, toties laba darbība blokā ļāva iegūt 20:17 pārsvaru, kas palīdzēja nodrošināt uzvaru setā 25:23.

Hermana Egleskalna rezultativitāte uzbrukumā ļāva otrā seta sākumā mājiniekiem panākt 5:3, bet lielāks atrāviens Latvijas izlasei nebija pa spēkam, turklāt līdz seta vidum vadību jau pārņēma norvēģi (11:8). Panākuši neizšķirtu 12:12, latvieši darbojās stabilāk un izvirzījās vadībā 21:16.  Seta izskaņa izvērtās spraigāka, bet mājiniekiem pašu bloks un pretinieku kļūdas servēs palīdzēja panākt 25:21.

Norvēģijas izlasei pārbaudot savu rezervistu varējumu, laukuma saimnieki straujāk punktus krāja trešajā setā.

Deniss Petrovs bumbu uzbrukumam piespēlē ar kāju

Neordināru un rezultatīvu uzbrukumu izveidoja Deniss Petrovs, bumbu gremdei Atvaram Ozoliņam piespēlējot no auta ar kāju. Latvijas izlase seta turpinājumā panāca 20:11 un spraiga cīņa mača izskaņā izpalika - 25:16.

Saruna ar Hermanu Egleskalnu

Egleskalns pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komandas volejbolisti pēdējā pārbaudes spēlē darbojās brīvāk un ar lielāku pārliecību par savu varēšanu. Egleskalns uzsvēra, ka komanda Eiropas čempionāta kvalifikācijā būs labākajā sastāvā un savu ieguldījumu komandā spēj dot arī izlases jaunie spēlētāji. Egleskalns pēc ilgās pauzes ceļgala savainojuma dēļ vēl jūt spēļu prakses trūkumu, tomēr volejbolists ir pārliecināts, ka Eiropas čempionāta kvalifikācijā viss būs kārtībā.

Saruna ar Austri Štālu

Latvijas izlases treneris Austris Štāls pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā paskaidroja, ka pēdējā pārbaudes spēlē būs iespēja pārliecināties, vai komanda spēs savā sniegumā izlabot dažas svarīgas lietas un noturēt līmeni. Pacietība un stabilitāte servēs būs svarīgi rādītāji, kas noteiks komandas sniegumu, un blokā arī prasītos disciplinētāka darbība, paskaidroja Štāls.

Abu komandu iepriekšējā spēlē otrdien Latvijas volejbolisti bija pārāki ar 3:1.

Eiropas čempionāta kvalifikāciju Latvijas izlase sāks 3. augustā viesos pret Austriju. Spēle mājās pret austriešiem būs 21. augustā Jelgavā, savukārt pret Somiju jāspēlē 6. augustā Valmierā un 17. augustā izbraukumā. Lai iekļūtu finālturnīrā, jāuzvar grupā vai jābūt piecu labāko vienību vidū pārējo komandu konkurencē.

Kvalifikācijā 26 valstsvienības ir sadalītas septiņās grupās. Astoņas komandas vietu finālturnīrā ir nodrošinājušas pēc 2021. gada Eiropas čempionāta rezultātiem, kā arī četrām valstsvienībām dalība ir garantēta kā rīkotājām. Finālturnīra rīkošanas laiks vēl nav noteikts, kā arī nav zināms, kura valsts līdzās Itālijai, Bulgārijai un Ziemeļmaķedonijai organizatoru rindās aizstās Ukrainu.