Sporta ziņas

Latvijas U19 basketbolisti aizvada treniņus pirms PČ turnīra

Sporta ziņas

Latvijas futbola Virslīga. «Valmiera FC» 1:0 FK «Liepāja»

Latvijas volejbola izlase gatavojas Eiropas čempionāta finālturnīram

Latvijas volejbola izlase sāk gatavoties Eiropas čempionāta finālturnīram

28. jūnijā aizvadīts Latvijas volejbola izlases pirmais treniņš, uzsākot gatavošanos ilgi gaidītajam Eiropas čempionāta finālturnīram, kas notiks septembrī. Latvijas valstsvienība gatavošanos lielajam turnīram sāk 23 spēlētāju sastāvā, informē Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Pirmdien plkst. 10.30 sporta centrā "Mežaparks" izlases kandidāti pulcējās uz pirmo kopīgo treniņu, bet pirms tam vairāki spēlētāji jau strādāja individuāli. "14. jūnijā spēlētāji jau sāka trenēties pēc individuālā grafika, tostarp volejbolisti, kuri šogad nespēlēja izlasē Eiropas Zelta līgas mačos [Deniss Petrovs, Hermans Egleskalns un citi]. Piektdien ierados Rīgā izlūkot un paskatīties, kā puiši strādā. Šajās divās nedēļās kādi darbojās vairāk, bet citi mazāk,"  LVF mājaslapā citēts Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls.

"28. jūnijā sākam gatavošanos Eiropas čempionāta finālturnīram. Pirmajās divās nedēļās notiks tikai fiziskie treniņi. Pēc tam sāksim strādāt ar bumbām, bet fiziskā gatavošanās būs divas reizes nedēļā. Treniņos piedalīsies 23 spēlētāji, tāpēc jūlijā darbosimies divās grupās. Jūlija beigās notiks pirmā kandidātu atsijāšana, bet augusta sākumā pie mums atbrauks Somijas izlase uz trijām pārbaudes spēlēm no 6. līdz 8. datumam. Pēc tam nākamajā nedēļā brauksim uz Čehiju un 13.–15. augustā aizvadīsim trīs draudzības mačus pret čehiem. Vēl meklējam iespēju spēlēt no 23. līdz 25. augustam – ja izdosies, tur notiks viena vai divas pēdējās pārbaudes pirms čempionāta. Augustā mums vairs nebūs 23 spēlētāju, pēc atsijāšanas paliks 16–18, bet pēdējā izvēle notiks pirms finālturnīra, uz kuru dosies 14 volejbolisti," citēts galvenais treneris.

2020. gada septembrī Latvijas vīriešu izlase savā kvalifikācijas grupā apsteidza Spāniju, Moldovu un Kipru, izcīnot pirmo vietu. Mūsu volejbolisti tādējādi kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram, kur iepriekš spēlēja 1995. gadā un ieguva 11. vietu. "Trīs zvaigžņu balvas" ceremonijā vīriešu volejbola izlase tika atzīta par 2020. gada Latvijas labāko komandu.

Pērn kvalifikācijas mačos diagonāles pozīcijas pamatspēlētājs bija Hermans Egleskalns, kurš šovasar vēl nav spēlējis valstsvienībā. "Noskaņojums labs. Divus mēnešus gandrīz nekas nav darīts volejbola ziņā, esmu sailgojies," LVF mājaslapā citēts pieredzējušais volejbolists, kuram ir motivācija būt labā formā un labi nospēlēt arī ilgi gaidītajā finālturnīrā. "Tāds vēsturisks notikums, gribētos parādīt kādu rezultātu."

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks 1.–19. septembrī Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 izlasēm. Latvija nokļuvusi D grupā – Tallinā sacentīsies arī Igaunija, Francija, Vācija, Slovākija un Horvātija.

Egleskalns norāda: "Grupa spēcīga, bet esmu spēlējis pret tiem volejbolistiem, kuri ir tajās izlasēs. Pagājušajā gadā spēlēju vienā klubā ar Vācijas izlases volejbolistu. Tie spēlētāji ir pazīstami. Spēcīgas komandas, liela konkurence un nebūs viegli, bet domāju, ka varēsim cīnīties jebkurā gadījumā. Mums arī īsti nav ko zaudēt.”

Finālturnīra atklāšanas mačs būs Tallinā pret igauņiem, kuri Latvijas volejbolistus regulāri apspēlē. "Viņi varbūt kaut kur ir aizskrējuši mums pa priekšu mazliet, bet nav arī neņemami. Ja būsim labākajā formā un saspēlējušies, mums ir visas iespējas spēlēt pret viņiem līdzvērtīgi un varbūt arī uzvarēt. Tās spēles pret viņiem sanāk tādas saspringtas, jo tas ir derbijs,” pauž Egleskalns.

Viņš uzskata, ka Slovākija un Horvātija ir komandas, pret kurām var cīnīties: “Tur ir mūsu lielākās iespējas kaut ko parādīt. Grūtāk būs pret tādiem favorītiem kā Francija un Vācija – augsta līmeņa komandas ar izciliem volejbolistiem spēlē visaugstākajā līmenī. Galvenais – parādīt labākos rezultātus tajos mačos, kuros mums ir jāspēlē labi.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti