Latvijas volejbola izlase sāk gatavošanos, par spēlētāju pozīciju sadalījumu vēl jālemj

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība ar darbu treniņnometnē pirmdien sāk ceļu uz savu otro Eiropas čempionāta finālturnīru. Izlases galvenais treneris Avo Kēls, rēķinoties ar spēlētāju iespējām, no 27 iepriekš nosauktajiem kandidātiem izvēlējās 17 spēlētājus, kuri strādās fiziskās kondīcijas uzlabošanai. Kēla palīgs Guntis Atars paskaidroja, ka runāt par spēlētāju pozīcijām laukumā vēl ir priekšlaicīgi.

Kandidātos ir tikai viens libero pozīcijas spēlētājs Ingars Ivanovs, kuru Kēls uzskata par Latvijā pašlaik labāko attiecīgajā pozīcijā. Serves nāksies uzņemt arī otrā tempa spēlētājiem, bet sastāva aprises vēl būs jānoskaidro treniņos. 

Latvijas volejbola izlase sāk treniņusInita Kresa-Katkovska

Atars Latvijas Radio paskaidroja, ka pārtraukums spēlētājiem ir bijis ļoti liels, tādēļ būs jāskatās un jāizvērtē katra volejbolista iespējas. Atars atzina, ka libero, iespējams, varētu būt arī Armands Āboliņš, kurš gan ļāvis noprast, ka vēl nav īsti sadziedējis pleca savainojumu.

"Praktiski sākam visu no  nulles un tad jau skatīsimies pēc situācijas, kurš [spēlētājs] kurā pozīcijā būs," teica Atars. "Uzdevums ir sākt lēnām kustēties. Gatavosimies un gaidīsim Eiropas Volejbola konfederācijas atbildi, kad notiks kvalifikācija."

Latvijā ir atgriezties arī potenciālais izlases līderis Hermans Egleskalns, kam pēc mājupceļa no Francijas vairāk nekā nedēļa vēl jāpavada pašizolācijā. Tāpat mājās pirms iekļaušanās izlases darbā vēl jāpasēž Denisam Petrovam, kurš nesen atgriezās no Krievijas, piebilda Atars.

Kandidātos iekļauti arī divi debitanti - Latvijas U-20 izlases spēlētājs Gustavs Freimanis un “Limbaži/MSĢ" uzbrukuma līderis Kristaps Šmits. Freimanis gan pāris pirmās dienas vēl nevarēs trenēties. Sagaidāms, ka darbu izlasē kopā ar fiziskās sagatavotības treneri Tarmo Tītsu pirmdien sāks 14 no 17 volejbolistiem, kuri iekļauti sašaurinātajā izlases kandidātu sarakstā.

No pārējiem kandidātiem ierindā ir gandrīz visi spēcīgākie. Jūlijā izlases darbā, iespējams, varētu iekļauties pirmā tempa uzbrucējs Zigurds Adamovičs (Jēkabpils "Lūši").

Kēls treniņus Rīgā plāno visu jūniju, lai uzlabotu volejbolistu fizisko sagatavotību, jo kādam ir bijis vairāk iespēju trenēties, kādam – mazāk. Izlasē paredzēts panākt, lai jūnija beigās visiem fiziskā gatavība būtu tuva maksimālai. Pirmās trīs nedēļas volejbolisti strādās tikai fiziskās formas uzlabošanai. Treniņu turpinājumā jau notiks arī darbs ar bumbām, bet jūlijā ieplānoti volejbola treniņi un kontrolspēles, neaizmirstot arī par fizisko sagatavotību.

Spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijā paredzētas no 15. augusta līdz 6. septembrim. Latvijas izlases pretinieki cīņā par vietu finālturnīrā būs Spānijas, Moldovas un Kipras volejbolisti - ar katru pretinieku būtu jāspēlē mājās un izbraukumā. Ja pandēmijas izraisīto ierobežojumu dēļ kvalifikācijas turnīrs nevarēs notikt paredzētajā laikā, būs iespēja atlases spēles aizvadīt 2021. gada janvārī.

Volejbola valstsvienības kandidāti treniņnometnē

Cēlāji: Deniss Petrovs (Ņižņijnovgorodas ASK, Krievija), Edvīns Skrūders (Jēkabpils "Lūši"), Jānis Jansons ("Limbaži/MSĢ")

Otrais temps: Romāns Saušs ("Argo de Sete", Francija), Toms Vanags ("AERO Odolena Voda", Čehija), Kristaps Šmits ("Limbaži/MSĢ"), Armands Āboliņš (Jēkabpils "Lūši"), Atvars Ozoliņš ("Parnu", Igaunija), Markuss Cielavs ("Savo Volley", Somija)

Diagonāle: Hermans Egleskalns ("Tours Volley-Ball", Francija), Edvarts Buvids (Amrisvilas "LINDAREN Volley I", Šveice), Kristaps Platačs ("Parnu", Igaunija)

Pirmais temps: Toms Švans ("Saint-Nazaire Volley-Ball", Francija), Gustavs Freimanis, Vladislavs Blumbergs (abi Jēkabpils "Lūši"), Edgars Šimanskis ("Limbaži/MSĢ")

Libero: Ingars Ivanovs ("RTU/Robežsardze")

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti