Latvijas volejbola izlase pirms starta Eiropā paļaujas uz jaunības un pieredzes balansu

Galvenā trenera Avo Kēla vadītā Latvijas vīriešu volejbola izlase 28.augustā izlidos uz Kipru, lai Nikozijā piedalītos Eiropas čempionāta atlases turnīrā. Kēla palīgs Boriss Kolčins sarunā Latvijas Radio pastāstīja, ka liels pluss izlasē ir sabalansēta jaunība un pieredze.

Bez Latvijas un mājinieces turnīrā Kiprā piedalīsies arī Spānija un Moldova. Tā ir vienīgā no septiņām grupām, kur sacensības vienuviet notiks jau augustā un septembrī. Citās grupās spēles paredzēts aizvadīt janvārī. Turnīrs divos riņķos notiks no 30. augusta līdz 6. septembrim. 

Latvijas izlases volejbolisti gatavojas Eiropas čempionāta kvalifikācijaiInita Kresa-Katkovska

Mežaparka sporta kompleksā izlase trenējas jau kopš jūnija sākuma. Šonedēļ kļuva zināms, ka ieplānotās pārbaudes spēles ar Polijas klubu no Radomas tiks atceltas. Izlase turpinās gatavoties 14 volejbolistu sastāvā, un kā pēdējie izlases nometni pametuši cēlājs Jānis Jansons, pirmā tempa uzbrucējs Edgars Šimanskis un otrais temps Toms Vanags.

Kolčins saskata, ka komandas veiksmīgam sniegumam būs noderīgs gan jauno basketbolistu ieguldījums, gan pieredzējušo devums. Visi jaunie spēlētāji trenerim ir labi zināmi jau kopš junioru vecuma, bet lielāko slodzi viņš tomēr paredz veterāniem. Kolčins piebilda, ka katram spēlētājam ir savs raksturs, tādēļ ir jāpiestrādā, lai veidotu spēcīgu komandu.

Par sāncenšiem Latvijas izlasei pagaidām ir maz kas zināms. 

Kolčins pastāstīja, ka pandēmijas apstākļos valda informācijas trūkums, jo valstīs ir spēkā ir dažādi ierobežojumi un draudzības spēles nenotiek. Latvijas izlases aizvadītās trīs pārbaudes spēles pret Igauniju pat sniedz vairāk informācijas pretiniekiem. Latvieši turpinās meklēt informāciju par nākamajiem pretiniekiem - spāņus komanda skatīsies iepriekšējo gadu video, bet Moldovas izlasē pētīs atsevišķus spēlētājus pēc viņu darbības klubos. Trešo pretinieci Kipru paredzēts labāk iepazīt jau turnīra norises vietā.

Viens no potenciālajiem izlases līderiem Hermans Egleskalns norādīja, ka visi spēlētāji ir ļoti motivēti, jo grib pierādīt, ka uzstādītais mērķis ir sasniedzams. 

Par grupas favorītiem Egleskalns uzskata spāņus,

kā arī uzsvēra, ka pret citām komandām ir jācīnās un jābūt uzreiz gataviem, jo katra spēle var būt izšķiroša kopējā rezultātā. Komanda trīs mēnešus ir gatavojusies un cer turnīru aizvadīt svaigiem spēkiem, lai nedēļas laikā kvalitatīvi aizvadītu sešas spēles. "Iesim uz rezultātu, jāsasniedz un jātiek uz Eiropas čempionātu," uzsvēra Egleskalns.

Kiprā saslimušo skaits šobrīd pārsniedz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) noteikto robežu, kas paģēr ceļotājiem pēc atgriešanās mājās pavadīt divas nedēļas pašizolācijā. Arī volejbolistiem pēc atgriešanās no turnīra draud 14 dienu pašizolācijas ievērošana dzīvesvietā Latvijā, lai gan lielākajai daļai spēlētāju būtu jādodas ceļā uz saviem klubiem. 

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) gan gatavo priekšlikumus Veselības ministrijai jautājuma risināšanai. Kārtējais izņēmuma gadījums pašizolācijai noteikti varētu attiekties vienīgi uz profesionāliem augstas klases sportistiem. Turklāt viņiem obligāti būtu jāveic vairāki Covid-19 testi.

Izlašu koordinators Artūrs Vitkovskis uzskata, ka valstsvienībai būtu jāpiemēro tādas pašas prasības kā ārzemju sportistiem, ierodoties uz sacensībām Latvijā. Tas nozīmētu papildu analīžu veikšanu, bet ļautu iztikt bez divu nedēļu pavadīšanas pašizolācijā. 

Finālturnīrs plānots pēc gada augustā un septembrī Polijā, Čehijā, Somijā un Igaunijā.

Četras mājinieku izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas - Serbija, Slovēnija, Francija, Krievija, Itālija, Ukraina, Vācija un Beļģija vietu finālturnīra 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems septiņu grupu uzvarētāji un pieci labākie otro vietu ieguvēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti