Latvijas volejbola izlase pirmoreiz kopš 2007.gada piedalīsies Eiropas līgā

Latvijas vīriešu volejbola izlase pirmo reizi kopš 2007.gada piedalīsies Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Eiropas līgas turnīrā. Otrdien kļuva zināms, ka Latvija vasaras ievadā sacentīsies Eiropas sudraba līgā, kas būs pēc spēka otrā labākā. Komandai A grupā pretī stāsies Maķedonija, Austrija un Kosova.

Sudraba līgas B grupā ielozētas Baltkrievija, Horvātija, Ungārija un Albānija.

Iepriekš bija izskanējusi informācija, ka Latvija varētu piedalīties Eiropas līgas turnīrā, tomēr otrdien, kad kopā sanāca visas 26 CEV dalībvalstis, tas tika apstiprināts oficiāli.

Turnīram nākamajā sezonā būs jauns formāts, jo tas tiks iedalīts zelta un sudraba līgās. Spēcīgākajā - zelta - līgā vadošās 12 izlases būs sadalītas trīs apakšgrupās, kamēr sudraba līgā būs astoņas valstsvienības divās grupās.

Sudraba divīzijā apakšgrupu turnīrs sāksies nākamā gada 20.maijā. Katrā grupā tiks aizvadīti divi apļi, bet pēc tam 15.-16.jūnijā notiks finālčetrinieka sacensības. Tajās piedalīsies sacensību rīkotāja, abas grupas uzvarētājas un labākā otro vietu ieguvēja.

Sudraba līgas uzvarētāji iegūs iespēju 2019.gadā startēt zelta līgā. Bet vājākā no spēcīgākās divīzijas būs spiesta pārcelties uz sudraba līgu.

Sudraba līgas labākā komanda saņems 50 000 eiro prēmiju, kopējais balvu fonds sasniegs 156 000 eiro.

Eiropas līga volejbolā ir ikgadējs turnīrs, kas līdzīgi kā Pasaules līga norisinās vasarā. Latvija līdz šim vienīgo reizi sacensībās piedalījusies 2007.gadā, kad ar augstiem panākumiem neizcēlās.

Zelta līgā nākamsezon sacentīsies Beļģija, Igaunija, Slovākija, Zviedrija, Slovēnija, Nīderlande, Turcija, Ukraina, Somija, Čehija, Portugāle un Spānija,

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka oktobrī par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts pazīstamais igaunis Avo Kēls, kurš nomainīja iepriekšējo desmitgadi postenī pavadījušo Raimondu Vildi.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Volejbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti