Latvijas volejbola izlase noslēdz dalību Eiropas Zelta līgā bez uzvarām

Ar zaudējumu mačā pret Beļģiju Daugavpils Olimpiskajā centrā sestdien noslēdzās Latvijas volejbola izlases dalība Eiropas Zelta līgā. Bezierunu zaudējums ar 0-3 (20:25, 23:25, 19:25).

Pirms spēles izlases galvenais treneris Mihals Gogols LTV norādīja, ka sestdienas spēles mērķis ir uzvarēt, kas gan līdz šim nav izdevies. Viņš norādīja, ka izlase mainās, spēlētāji attīstās. Daudzās pozīcijās komanda ir progresējusi.

Intervija ar izlases galveno treneri

Spēle sākās līdzvērtīgi punkts punktā, bet drīz vien beļģiem izdevās izvirzīties vadībā jau ar četru punktu pārsvaru, un Gogolam nācās pieprasīt pārtraukumu. Pēc tam nedaudz izdevās piebremzēt pretinieku pārsvaru. Tomēr Beļģijas izlase spēja pierādīt savu pārākumu, pirmo setu uzvarot ar 25:20.

Spēles spilgtākās epizodes

Arī otrā seta ievadā Beļģijas izlase jau guva pārsvaru, taču rezultāta starpība turējās trīs punktu robežās. Pie 15:15 izdevās rezultātu izlīdzināt, un ta djau izvirzīties arī vadībā. Spraigā cīņa turpinājās līdz pat seta galotnei, kurā Latvija tomēr piekāpās ar 23:25.

Arī trešajā setā Latvijas izlase nespēja uzlauzt Beļģiju, un atkal nācās piedīvot zaudējumu 19:25.

“Samocīta spēle bija, neatradām savu ritmu,” pēc spēles atzina Latvijas izlases spēlētājs Atvars Ozoliņš, norādot, ka gribējās uzvarēt savu skatītāju priekšā. Neviena uzvara sešās spēles – esot rūgta sajūta.

Taču galvenās spēles vēl priekšā – augustā Eiropas čempionāta kvalifikācija. Vajadzēs pašiem ko padomāt, lai ar svaigām emocijām sāktu jaunu ciklu, atklāja Ozoliņš, kurš norādīja, ka komandā ir labs mikroklimats.

Intervija ar Atvaru Ozoliņu

Latvijas izlasei līdz šim tikt pie uzvarām Zelta līgā nav izdevies. Latvijas volejbolisti pirmajā mačā Ālstā ar 0-3 (16:25, 25:27, 16:25) zaudēja Beļģijai, pēc tam Liepājā ar 2-3 (26:24, 26:28, 19:25, 25:23, 12:15) cieta neveiksmi pret Igauniju, trešajā kārtā ar 0-3 (16:25, 15:25, 25:18) piekāpās Čehijas volejbolistiem, bel vēlāk viņiem Karlovi Vari zaudēja ar 1-3 (18:25, 27:25, 18:25, 22:25). Šajā trešdienā volejbolisti piedzīvoja vēl vienu zaudējumu - Tartu latvieši ar 1-3 (17:25, 22:25, 27:25, 23:25) piekāpjoties Igaunijai.