Latvijas volejbola izlase nespēj pārvarēt Eiropas čempionāta astotdaļfinālu; Kēls darbu neturpinās

Vēsturiskajā Eiropas čempionāta finālturnīra astotdaļfināla spēlē svētdien Latvijas volejbola izlase Čehijā, Ostravā ar 0-3 (14:25, 13:25, 16:25) piekāpās spēcīgajai Itālijas izlasei. Pēc zaudējuma Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls LSM.lv pastāstīja, ka darbu ar valstsvienību vairs neturpinās.

Pirms spēles Latvijas izlases spēlētājs Hermanis Egleskalns norādīja, ka komanda ir sasniegusi astotdaļfinālu ne tādā veidā, kā būtu gribējies - proti, savā grupā Latvija palika ceturtajā vietā, kādēļ pretim stājas Itālija - savas apakšgrupas līdere.

Intervija ar Hermani Egleskalnu

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar septiņiem punktiem bija Kristaps Šmits, bet Itālijas valstsvienībā ar 13 punktiem izcēlās Daniēle Lavija.

Jau no paša sākuma iniciatīvu pārņēma par spēles favorītiem uzskatītie itāļi, taču ātri vien Latvijas izlase panāca 1:1. Kļūdas, ko veica Itālijas izlases spēlētāji, kā arī Kēla vadītās valstsvienības mānkustības ļāva Latvijas izlasei turēties punkts punktā līdz pat rezultātam 9:9, un tikai pēc tam spēles favorīti guva nelielu pārsvaru, taču pie 11:11 atkal rezultāts izlīdzinājās. Taču pēc tam itālija ieguva trīs punktu pārsvaru. Pie rezultāta 11:14 galvenais treneris Avo Kēls pieprasīja pusminūtes pārtraukumu.

Latvija gūst pirmo punktu

Pēc tam Itālijas izlase turpināja kāpināt rezultāta starpību, nedodot Latvijas izlasei vairs iespējas pietuvoties. Pēc iespaidīgā sākuma pirmais sets beidzās ar skarbu zaudējumu - 14:25.

Spēles spilgtākās epizodes

Otro setu pārliecinoši sāka itāļi, un Lavija pie punktiem tika, tikai pateicoties pretinieku kļūdām servēs. Taču Latvijai lielas grūtības sagādāja serves uzņemšana.

Ar skaistu apspēlēšanu Latvijai gan izdevās tikt pie piektā punkta, bet uz rezultāta tablo jau 5:11. Gustavam Freimanim izdevās gūt arī sesto punktu. Taču šie centieni nebija pietiekami, lai kaut cik samazinātu rezultāta starpību. 13:25 - ar šādu rezultātu Latvijai zaudējums otrajā setā.

Gustavs Freimanis panāk 5:11

Trešajā setā Latvijai beidzot izdevās izvirzīties vadībā ar 2:0. Pie 3:3 Itālija gan rezultātu izlīdzināja. Pretinieki guva četrus punktus pēc kārtas, izmantojot Latvijas izlases kļūdas, un pretinieki vairs nebija apturami. Arī trešajā setā zaudējums.

Latvija trešā seta sākumā izvirzās vadībā

Pēc zaudējuma Kēls atzina Latvijas Radio: "Runa nav par to, vai es gribu, vai negribu turpināt darbu. Šobrīd man ir tāda sajūta, ka es domāju, ko vēl varu iedot šai komandai. Es domāju, ka svaigi vēji komandā ienesīs jaunu enerģiju. Es pazīstu puišus, viņi pazīst mani. Būs jauns treneris, jaunas prasības, droši vien arī jaunas darba metodes. Komandā ieplūdīs jaunas idejas, un arī spēlētājus tas tur tonusā - atkal ir sevi jāpierāda, atkal ir jāiet laukumā, jācīnās par savu vietu, un jādara visas pārējās lietas. Es domāju, ka tas ir tikai pozitīvi. Teiksim tā, es kopumā esmu bijis kādas izlases galvenais treneris 13 gadus, un man jau drīz būs 60. Es savu darbu esmu izdarījis."

Latvijas volejbola izlase grupu turnīru Tallinā noslēdza ar ceturto vietu D grupā, ar 3-1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21) uzvarēja Igauniju, ar 2-3 (30:28, 20:25, 25:23, 29:31, 11:15) piekāpās Horvātijai, ar 2-3 (18:25, 25:23, 25:13, 19:25, 7:15) - Slovākijai, ar 1-3 (22:25, 19:25, 27:25, 17:25) - Vācijai un ar 0-3 (18:25, 14:25, 17:25) - Francijai.

Tikmēr Itālijas valstsvienība Ostravā svinējusi tikai pārliecinošas uzvaras, trijos setos uzvarot Baltkrieviju, Melnkalni un Serbiju, bet četros – Bulgāriju un Čehiju.

Latvijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā atgriezās pēc 26 gadu pārtraukuma.

Vēlāk vakarā LTV7 un LSM.lv vēl viena tiešraide – astotdaļfināla spēle Bulgārija – Vācija.