Latvijas volejbola izlase fantastiski atspēlējas un izrauj uzvaru pār Austriju

Latvijas vīriešu volejbola izlase svētdien Jelgavā spēja atspēlēties no divu setu deficīta un ar 3:2 uzvarēt Austrijas valstsvienību Eiropas čempionāta noslēdzošajā kvalifikācijas spēlē. Tiesa gan, ar šo uzvaru bija par maz, lai kvalificētos čempionātam.

Pirms spēles trenera asistents Austris Štāls norādīja, ka ir svarīgi pozitīvi noslēgt šo kvalifikācijas ciklu, lai spēlētāji uz pozitīvas nots varētu atgriezties savos klubos.

Saruna ar Austri Štālu

Spēle iesākās ļoti līdzīgi punkts punktā, taču tad austriešem izdevās izvirzīties vadībā ar trīs punktu starpību. Spēles turpinājumā rezultāta starpība tikai pieauga. Seta noslēgumā Latvijas volejbolisti uzsāka veiksmīgu pakaļdzīšanos, bet pirmais sets noslēdzās uz negatīvas nots - 23:25.

Pirmā seta spilgtākās epizodes

Arī otrais sets sākās līdzīgi, taču tā vidū Latvijai izdevās izvirzīties vadībā, taču austreiši spēja panākt, un seta galotnē atkal izvirzīties vadībā. Un, diemžēl, atkal zaudējums 21:25.

Otrā seta spilgtākās epizodes

Trešā seta ievads Latvijas izlasei padevās ļoti veiksmīgs, bet pie 5:5 austrieši spēja izlīdzināt rezultātu, un spēle turpinājās punkts punktā. Seta noslēguumā Latvijas izlasei izdevās gūt piecu punktu pārsvaru, un izdevās soreiz uzvarēt ar 25:20.

Trešā seta spilgtākās epizodes

Ceturtais sets iesākās gana neveiksmīgi - kļūda pēc kļūdas, un austrieši ātri guva pārsvaru. Tiesa gan, pie 5:5 rezultāts jau bija izlīdzinājies. Turpmākā cīņa bija ļoti līdzīga, abām komandām demonstrējot vēlmi gūt uzvaru. 23:23 - seta beigās rezultāts bija izlīdzināts. 26:24 - Latvijas izlasei izdevās uzvarēs šo setu!

Ceturtā seta spilgtākās epizodes

Piektā seta ievadā Latvijas izlase ļāva austriešiem izvirzīties vadībā, taču drīz izdevās pretiniekus panākt un būt priekšā. Austrieši izskatījās gana saguruši un sāka pieļaut kļūdas. Tomēr paļauties, ka pretiinieki atdos spēli, bija naivi - spēle turpinājās punkts punktā. Bet šoreiz uzvara ar 15:12 un fantastiska atspēlēšanās.

“Diezgan veiksmīgi izlīdām,” pēc spēles atzina izlases spēlētājs Vladislavs Blumbergs, kurš norādīja, ka vairāki seti gājuši kā pa bedrēm.

Intervija ar Vladislavu Blumbergu

Iepriekšējā tikšanās reizē Latvijas volejbolisti uzvarēja Austriju ar 3-1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:23), bet piedzīvoti arī divi zaudējumi spēlēs pret Somiju. B grupā pirmo vietu ar 11 punktiem četrās spēlēs ieņēma Somija, pieci punkti četrās cīņās sakrāti Latvijai, bet divi punkti četros dueļos - Austrijai.