Latvijas volejbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijā parāda zobus, bet piekāpjas Spānijai

Latvijas volejbola izlase pirmdien ar 1-3 piekāpās spēcīgajai Spānijas izlasei, Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā aizvadot otro spēli. Turnīra turpinājumā būs cīņa ar mājinieci Kipru - to varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.

Šajā duelī ar 22 punktiem rezultatīvākais bija Hermans Egleskalns, bet 16 punktu sakrāja Atvars Ozoliņš. Bet Spānijas izlasē rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Huans Manuels Gonsaless.

Spānijas valstsvienība jau no pirmā seta ievada parādīja savu pārākumu, izvirzoties vadībā - pretinieki Latvijas volejbolistu kļūdas nepiedeva, un rezultātu turēja ar četru piecu punktu pārsvaru. Seta izskatņā latvieši uzsāka aktīvu pakaļdzīšanos, taču sets noslēdzās ar rezultātu 22:25.

Otro setu uz emocionālā pacēluma viļņa Latvijas komanda iesāka pārliecinoši, izvirzoties vadībā. Taču seta vidusdaļā pretinieki pārsvaru sadeldēja, gūstot piecus punktus pēc kārtas, un atkal izvirzījās līderos. Un atkal zaudēts sets ar 21:25.

Latvija vadībā 2. setā

Trešajā setā Latvija sasparojās un izvirzījās vadībā par ar piecu punktu pārsvaru, un spēles gaitā pārsvaru izdevās pat pieeaudzēt, turot pretiniekus vismaz trīs punktu attālumā, un setā pelnīta uzvara Latvijai ar 25:16.

Latvijas volejbolisti vadībā

Latvijas volejbolisti notur komfortablu pārsvaru

Ceturtajā setā cīņa iesākās punkts punktā, taču viducī spāņi nepiedeva latviešiem kļūdas un izvirzījās vadībā. Sets noslēdzās ar rezultātu 19:25.

Nākamo spēli Latvijas volejbolisti aizvadīs ar mājinieci Kipru, pret kuru nepieciešama uzvara, bet līdz 6.septembrim jāizspēlē divi apļi.

Kvalifikācijas ciklu Latvijas izlase iesāka pārliecinoši, ar uzvaru trīs setu spēlē pārspējot Moldovas valstsvienību.

Turnīrā D grupā līdere ar sešiem punktiem divās spēlēs ir Spānija, Latvijai ir trīs punkti divos mačos, bet bez punktiem ir Kipra un Moldova, kurām savstarpējais duelis vēl priekšā.

Citās kvalifikācijas grupās spēles paredzēts aizvadīt janvārī. Finālturnīrs plānots pēc gada augustā un septembrī Polijā, Čehijā, Somijā un Igaunijā.

Četras mājinieku izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas - Serbija, Slovēnija, Francija, Krievija, Itālija, Ukraina, Vācija un Beļģija vietu finālturnīra 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji un pieci labākie otro vietu ieguvēji.