Latvijas volejbola aktīvistu grupa kritizē federāciju un aicina uz pārmaiņām

Vairāki pašmāju volejbola sabiedrības aktīvisti, starp kuriem ir arī pazīstami treneri un spēlētāji, pirms šonedēļ gaidāmajām Latvijas Volejbola federācijas (LVF) prezidenta vēlēšanām publiskā vēstulē aicina uz godīgu un atklātu diskusiju, lai uzlabotu pašreizējo situāciju šajā sporta veidā.

(papildināts ar trenera Aigara Birzuļa audio)
Zem publiskā aicinājuma parakstījušies volejbola treneri, spēlētāji, organizatori, komandu vadītāji un bērnu vecāki, starp kuriem ir tādi šajā sporta veidā ļoti labi zināmi cilvēki kā Aigars Birzulis, Gundars Celitāns, Ance Auziņa un Ruslans Sorokins.

Treneris Aigars Birzulis par situāciju Latvijas volejbolā
00:00 / 01:07
Lejuplādēt

"Priecājamies, ka Latvijā notiks Eiropas čempionāts pludmales volejbolā, lepojamies ar mūsu pludmales volejbolistu panākumiem un ar aizrautību sekojām vīriešu izlases cīņai ar Igauniju par iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā," teikts publiskajā vēstulē. "Tomēr, ikdienā saskaroties ar volejbola iekšienē notiekošo, redzam konkrētas lietas, kuras nenotiek vai arī tiek noklusētas."

"Stagnējošie izlašu rezultāti, regresējošie rezultāti Baltijas līgās, nespēja nokomplektēt vairāk par piecām komandām Baltijas līgā, profesionālo volejbolistu skaita dramatiskais kritums, mazskaitlīgais augsta līmeņa pludmales volejbolistu daudzums, augsti kvalificētu treneru iztrūkums, sponsoru neesamība nevienai klasiskā volejbola līgai vai turnīram, kā arī nespēja sistēmiski atspoguļot volejbola dzīvi valstī - tas viss liecina par to, ka Latvijas volejbols ir nopietnas izšķiršanās krustcelēs," pauž volejbola pārstāvji.

"Jo ilgāk volejbola saimniecība turpinās priecāties par kampaņveidīgām sacensībām un krāšņi noorganizētiem valsts finansētiem turnīriem, bet nerisinās šos sasāpējušos un akūtos jautājumus saimniecības iekšienē, jo vairāk kritīsies sporta veida prestižs, kas aiz sevis jau nes bērnu skaita samazināšanos sporta skolu grupās," teikts paziņojumā.

Šīs vēstules autori norāda, ka dažādos veidos savas kompetences un iespēju robežās viņi esot centušies šos jautājumus aktualizēt, "taču dzirdīgas ausis LVF neesam sastapuši". Visbiežākās un populārākās atrunas esot bijušas, ka nav finanšu līdzekļu un cilvēku resursu.

"Ņemot vērā šos argumentus, mēs izveidojām iekšēju diskusiju, kurā apspriedām volejbola problēmjautājumus un iespējamos risinājumus. Mūsu piedāvātie risinājumi neprasa astronomiskus līdzekļus vai milzīgus cilvēku resursus, vien citādu skatījumu, konkrētus plānus un mērķus visos volejbola saimniecības līmeņos, kā arī vēlmi pavērot, kas notiek apkārt - citu sporta veidu federāciju apcirkņos. Tos publicējot, mēs nepaziņojam, ka tie ir vienīgie pareizie, tomēr tikai paškritiska un godīga diskusija var radīt jaunas domas, virzienus un risinājumus situācijām, kas it kā šķitušas bezcerīgas. Diemžēl bailes no diskusijas un jebkādas kritikas nepieņemšana ir pašreizējo federāciju raksturojošā īpašība," kritiski minēts vēstulē, kuras iniciators ir bijušais Latvijas vīriešu izlases menedžeris Gatis Olte.

LVF kongress notiks 3.februārī, turklāt tā dienaskārtībā būs arī prezidenta un valdes vēlēšanas.

"Tas ir atbilstošs brīdis, lai atskatītos uz padarīto un definētu nākotnē darāmās lietas. Mēs aicinām LVF vadību un federācijas biedrus iepazīties ar nosauktajām problēmām un mūsu izstrādātajiem risinājumiem. Aicinām biedrus par tiem runāt LVF kongresā, kā arī aicinām pašus domāt par šiem jautājumiem - kā uzlabot sporta veida attīstību, tēlu un rezultātus," teikts vēstulē.

Šī paziņojuma autori norāda, ka beidzot ir jādefinē konkrēti nākotnes plāni un mērķi, ir jānotiek paaudžu maiņai domāšanā un komunikācijā, jo sporta veida tālākajai attīstībai nepieciešams jauns uzrāviens.

"Mēs esam gatavi iesaistīties risinājumu meklēšanā un izmaiņu veikšanā, jo tikai kopīgs, aktīvs darbs spēs atgriezt Latvijas volejbolu virsotnēs, kur tas savulaik bijis," minēts vēstulē.

Cilvēki, kuri parakstījušies zem šīs vēstules, izstrādājuši arī Latvijas Volejbola federācijas stratēģisko vīziju 2017.-2021.gadam, lai uzlabotu šī sporta veida stāvokli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt