Latvijas sieviešu volejbola izlase piedzīvo zaudējumu cīņā ar Slovākiju

Svētdien Latvijas sieviešu volejbola izlase ar zaudējumu Slovākijai noslēdza Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu. Zaudējums Slovākijai ar 3-0 (10:25, 14:25, 9:25) .

Izlases galvenais treneris Daniele Kaprioti pirms spēles LTV norādīja, ka ir svarīgi šo ciklu noslēgt uz pozitīvas nots. Jā, pēdējā spēlē bija zaudējums, taču meitenes spēja parādīt cīnītāju raksturu. Arī šo spēli pret Slovākiju ir jāuztver kā kaut kas līdzīgs finālam.

Pirmsspēles intervija ar izlases galveno treneri

Jau no paša spēles ievada slovākietes spēja pierādīt savu pārākumu, ātri izvirzoties vadībā un turpinot audzēt rezultāta starpību. 10:25 - ar šādu rezultātu pirmo seto zaudēja latvietes.

Pirmā seta spilgtākās epizodes

Otrā seta ievadā Latvijas volejbolistes neļāva pretiniecēm atrauties ar lielu rezultāta starpību, rādot pretestību. Tomēr pēc tam slovākietes vair nebija apturamas. Otrais sets zaudēts ar 14:25.

Otrā seta svarīgākie brīži

Arī trešajā setā latvietes jau ātri vien nokļuva iedzinēju lomā un nespēja atgūties.

Trešā seta spilgtākās epizodes

Latvijas izlases spēlētāja Kristīne Kramēna LTV pēc spēles atzina, ka slovākietes lieliski spēlēja gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Lai gan aizvadītajā ciklā tikai viena uzvara, spēlētāja atzina, ka šajā ciklā gūta lielāka pārliecība, un ar nepacietību tiks gaidīts nākamais gads.

Intervija ar Kristīni Kramēnu

Līdz šim kvalifikācijas ciklā Latvijas sieviešu volejbola izlase svinējusi tikai vienu uzvaru – Jelgavā tiekoties ar Dāniju 3:2 (25:21, 25:23, 17:25, 20:25, 16:14). Ciklu latvietes iesāka ar 0-3 zaudējumu Slovākijai, Spānijā izbraukumā neveiksme ar 1-3 pret mājieniecēm un 0-3 mājas spēlē, un arī pēdējā aizvadītajā spēlē izbraukumā ar 0-3 zaudējums pret Dāniju.

Tikmēr grupas līdere Slovākijas volejbola izlase šajā ciklā līdz šim piedzīvojusi tikai vienu zaudējumu – ar 1-3 (23:25, 18:25, 25:13, 15:25) piekāpšanās Spānijai.

Vieta finālturnīrā jau ir garantēta rīkotājvalstīm Beļģijai, Igaunijai, Itālijai un Vācijai, kā arī iepriekšējā Eiropas čempionāta astoņām labākajām komandām. Uz atlikušajām 12 vakancēm pretendē 24 komandas, kas sadalītas sešās kvalifikācijas grupās. Tādējādi finālturnīrā tiks katras grupas divas labākās komandas.