Latvijas sieviešu volejbola izlase mājās gatava cīnīties par uzvaru

Latvijas sieviešu volejbola izlase turpina gatavoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlei sestdien Jelgavā pret Bosniju un Hercegovinu. Komanda četras zaudētas spēles kvalifikācijas grupā jau aizvadījusi, bet divi mači vēl gaidāmi. Pēc mājas spēles Zemgales Olimpiskajā centrā izlase dosies uz Spāniju, kur aizvadīs pēdējo maču kvalifikācijā. 

Izlases treneru kolektīvu ir papildinājis Pēteris Plūme, kurš vairāk individuāli darbojas ar cēlāju pozīcijas spēlētājām. Plūme ir Murjāņu sporta ģimnāzijas un Sporta pedagoģijas akadēmijas absolvents - viņš pats savulaik bijis cēlājs un dod labu pienesumu, tieši apmācot sadarbības ar uzbrucējām. 

Latvijas izlases volejbolistes gatavojas kvalifikācijas spēlēmInita Kresa-Katkovska

  Minusa saskata, ka Plūmem ir laba volejbola skola un izpratne par cēlāju un uzbrucēju pozīcijas spēlētāju darbību laukumā, tādēļ viņa ieguldījums ir ļoti nozīmīgs.

  Visi grib uzvarēt un arī mazās valstiņas ir stipri pielikušas, tostarp organizējot treniņus sagatavošanās posmā, uzsvēra izlases galvenā trenere Minusa. Ar spēlētājām, kurām turnīru sezona Latvijā bija beigusies, viņa piektdienās strādāja jau kopš decembra sākuma, slīpējot cēlāju un uzbrucēju sadarbību.

  Izlases un sporta kluba "Babīte" volejboliste Sanda Ragozina uzsvēra, ka neveiksmi pret sestdienas sāncensēm pirmajā spēlē izbraukumā daļēji var norakstīt uz svešā laukumā piedzīvoto stresu. Tāpat, viņasprāt, nav līdzvērtīgi svaru kausi, salīdzinot profesionāļu un amatierus statusu izlasēs.

  Latvijas volejbolistes izbraukumā pret Bosniju un Hercegovinu neparādīja sniegumu, uz ko ir spējīgas, bet būs gatavas pacīnīties par uzvaru mājās, sacīja Ragozina.

  Mačā pret Bosniju un Hercegovinu Jelgavā varēs redzēt arī Latvijas izlases tā saucamās "ārzemnieces" - Terēzu Hrapāni, Anniju Āboliņu un Obērnas Universitātē ASV studējošo Eniju Bidzāni.

  Izlases trenere Minusa kopā ar Inesi Jursoni tieši pirms 10 gadiem kļuva par kontinenta čempioni pludmales volejbolā, pēc tam noorganizējot savā vārdā nosaukto volejbola skolu. Uz jautājumu, vai eksčempione jūt, ka lielākas popularitātes dēļ klasiskajam volejbolam krējumu nosmeļ bīčisti, Minusa atbildēja noliedzoši. Viņa uzskata, ka, pēc diviem zaķiem dzenoties, finišā čiks vien var iznākt, un sportistēm pašām jāizlemj, kurā disciplīnā specializēties.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Volejbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti