Latvijas sieviešu volejbola izlase atkal piedzīvo zaudējumu Spānijai. Spilgtākās epizodes

Svētdien Rīgā Eiropas čempionāta kvalifikācijas E grupas spēlē Latvijas sieviešu volejbola izlase ar 0-3 (14:25, 15:25, 16:25) piekāpās Spānijai, saglabājot tikai ļoti teorētiskas iespējas kvalificēties čempionātam.

Latvijas sieviešu volejbola izlases galvenais treneris Daniele Mario Kaprioti LTV atzina, ka dāmas ir gatavas cīņai un šajā spēlē būs jācīnās ar pilnu spēku.

Pirmsspēles saruna ar treneri Kaprioti

Jau pirmā seta ievadā spānietes izvirzījās pārliecinošā vadībā. Ik pa brīdim latvietes spēja mazināt rezultāta starpību, tomēr nopietnus argumentus atrast neizdevās, un pirmajā setā latvietes piekāpās ar 14:25.

Pirmā seta spilgtākās epizodes

Otro setu Latvijas izlases volejbolistes iesāka pārliecinošāk, un pie rezultāta 5:4 pat spēja izvirzīties vadībā. Tiesa gan, tas nebija uz ilgu laiku. Šis sets atkal aizritēja Spānijas zīmē un tika zaudēts ar rezultātu 15:25.

Otrā seta svarīgākie brīži

Trešā seta ievadā latvietes ātri izrāvās vadībā ar divu punktu starpību. Tomēr atkal ātri vien pretinieces spēja izlīdzināt rezultātu un izvirzīties vadībā. 16:25 – ar šādu rezultātu zaudēts trešais sets.

Trešā seta spilgtākās epizodes

Spēlētāja Liene Šimkuse pēc spēles LTV norādīja, ka spānietes uz šo maču atbrauca ļoti gatavas. Šajā mačā spāņu libero rādīja nevainojamu sniegumu, un tas nostrādājis.

Intervija ar Lieni Šimkusi

Runājot par izlases sniegumu Kaprioti vadībā, Liene norādīja, ka itāļu speciālista pieeja ļoti patīk. “Mēs nevaram paspēt iemācīties visu tik ātri,” gan noteica spēlētāja. Treneris pamazām liekot klāt informāciju un māca, bet tas prasa laiku. “Esam ļoti priecīgas un apmierinātas ar viņa darba stilu,” norādīja volejboliste.

Kvalifikācijas ciklu Latvijas sieviešu volejbola izlase sāka ar zaudējumu 0-3 Slovākijai, kam sekoja uzvara pār Dāniju ar 3-2 un neveiksme spēlē pret Spāniju ar 1-3.

Nākamo kvalifikācijas spēli Latvijas volejbolistes aizvadīs 7. septembrī izbraukumā ar Dāniju.

Vieta finālturnīrā jau ir garantēta rīkotājvalstīm Beļģijai, Igaunijai, Itālijai un Vācijai, kā arī iepriekšējā Eiropas čempionāta astoņām labākajām komandām. Uz atlikušajām 12 vakancēm pretendē 24 komandas, kas sadalītas sešās kvalifikācijas grupās. Tādējādi finālturnīrā tiks katras grupas divas labākās komandas.