Latvijas pludmales volejbola vīri nesasniedz Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu

Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs piektdien Vīnē Eiropas čempionāta pludmales volejbolā cīņā par vietu ceturtdaļfinālā zaudēja Nīderlandes duetam Aleksandrs Brouvers/Roberts Mēvsens, kas turnīrā izlikti ar 12.numuru.

Turnīrā ar 18.numuru izliektais Latvijas duets piekāpās nīderlandiešiem ar 0-2 (15:21, 18:21).

Pirmajā setā pēc līdzīga sākuma pāris punktu pārsvaru ieguva 2013.gada pasaules čempioni nīderlandieši, pakāpeniski palielinot pārsvaru un pēc trim gūtajiem punktiem pēc kārtas uzvarot setu ar 21:15.

Otrajā setā jau kopš paša sākuma labāk veicās Latvijas duetam. Uz pirmo gūto punktu nīderlandieši spēja atbildēt ar to pašu, taču nākamos trīs punktus guva latvieši - 4:1. Vēl viens izrāviens trīs punktu vērtībā ļāva Pļaviņam un Točam panākt 10:4.

Tomēr pēc Mēvsena bloka pret Toču rezultāts bija līdzīgs - 15:15, bet nākamajā izspēlē Mēvsens uzbrukumā pirmo reizi setā izvirzīja vadībā nīderlandiešus.

Nīderlandieši izmantoja jau pirmo mačbumbu, uzbrukumā izceļoties Mēvsenam. - 21:18.

Nīderlandieši uzvarēja, pateicoties uzbrukumam. Viņu uzbrukumi ar punkta gūšanu beidzās 33 gadījumos, kamēr latviešu - 20. Abi dueti pa četrām reizēm bloķēja pretiniekus un pa piecām reizēm kļūdījās, bet netveramu servju vairāk bija latviešiem (4:0).

Ceturtdaļfinālā nīderlandieši mērosies spēkiem ar Vācijas duetu Nilss Ēlerss/Lukass Pfrecšners, kuri sacensībās izlikti ar 21.numuru.

Izslēgšanas cīņu pirmajā kārtā piektdien Tokijas olimpisko spēļu ceturtās vietas ieguvēji Pļaviņš un Točs ar 2-0 (21:15, 21:19) pārspēja Kinsiju E un Arno Gotjē-Ra.

Grupu turnīra spēlē ceturtdien Pļaviņš/Točs ar 2-0 (28:26, 21:18) uzvarēja ar 15.numuru izlikto Šveices duetu Marko Kratigers/Īvs Hauseners un ar 1-2 (24:22, 19:21, 12:15) zaudēja Ondržejam Perušičam un Davidam Šveineram no Čehijas, kuri turnīrā izlikti ar otro numuru.

Iepriekš piektdien astotdaļfināla barjeru nepārvarēja arī otrs Latvijas pāris vīriešu sacensībās Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, kuri turnīrā izlikti ar 14.numuru. Viņi piekāpās Perušičam un Šveineram.

Tikmēr sieviešu turnīrā ar ceturto numuru izliktās Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka piektdien pēc uzvaras ar 2-1 (13:21, 21:16, 15:13) pār Vācijas duetu Šantala Laborere/Sinja Tilmane iekļuva pusfinālā.

Vīnē notiekošajā čempionātā vīriešu konkurencē piedalās gandrīz visas spēcīgākās Eiropas pludmales volejbola komandas, tostarp arī Tokijas olimpisko spēļu čempioni norvēģu duets Annešs Mūls un Kristians Sērums, kā arī vicečempioni Vjačeslavs Krasiļņikovs/Oļegs Stojanovskis, kuri Tokijā pārstāvēja Krievijas Olimpiskās komitejas komandu. Savukārt sieviešu konkurencē trūkst vairāku spēcīgu duetu.

Iepriekšējais Eiropas čempionāts notika Majoru pludmalē, bet stiprā vēja izraisīto plūdu dēļ vairākas spēles tika aizvadītas Mārupes novadā. 2020.gada septembra mājas turnīrā Latviju pārstāvēja astoņas komandas, tostarp Graudiņa/Kravčenoka, Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs, visiem trīs Latvijas duetiem apstājoties astotdaļfinālā.

2020.gada Eiropas čempionātā Jūrmalā uzvaru svinēja norvēģi Annešs Mūls un Kristians Sērums, kā arī šveicietes Joana Heidriha un Anuka Veržē-Deprē.

2021.gada Eiropas čempionāts Vīnē notiks no līdz 15.augustam, un tas ir pirmais lielais turnīrs jau nākamajā nedēļā pēc Tokijas olimpiskajām spēlēm.