Autošosejas sacensības "Mano CUP" Dzintara Apļa pirmais posms

Latvijas handbola Virslīga. "ASK Zemessardze/LSPA" - ZRHK "Tenax Dobele"

Latvijas čempionāta fināls pludmales volejbolā

Latvijas pludmales volejbola čempionāts startē ar Bedrīša/Rinkēviča uzvaru. Spilgtākās epizodes

Latvijas čempionāts pludmales volejbolā ir startējis, un jau svētdien Ventspilī 1. posmā vīru konkurencē uzvaru izcīnīja Ardis Daniels Bedrītis/Artūrs Rinkēvičs, bet dāmu konkurencē visu goda pjedestālu aizņēma Lietuvas pludmales volejbolistes.

Latvijas pludmales volejbola pazinēji pirmajā posmā finālos redzēja tikai vienu Latvijas pāri – vīru konkurencē par zeltu cīnījās Ardis Daniels Bedrītis/Artūrs Rinkēvičs pret lietuviešiem Audri Knašu/Patriku Stankēviču.

Apbalvošanas ceremonija

Pirmajā setā pārliecinošāki bija lietuvieši, taču seta noslēgumā Bedrītis/Rinkēvičs spēja sajust spēles garšu un mazināt rezultāta starpību, un pie 17:17 rezutāts jau bija izlīdzināts. Un latviešiem izdevās pirmo setu uzvarēt ar 21:19.

Otro setu pārliecinošāk sāka lietuvieši, bet pie 7:7 izdevās rezultātu izlīdzināt, taču pēc tam atkal latviešu duets palika iedzinējos, zaudējot setu ar 14:21.

Trešajā setā spēle gāja punkts punktā, līdz Latvijas duets spēja izvirzīties trīs punktu vadībā ar 8:5. 15:12 - ar šādu rezultātu uzvarēja Latvijas duets aizraujošajā fināla trešajā setā, svinot uzvaru spēlē ar 2-1.

Finālspēles spilgtākās epizodes

Pēc uzvaras uzvarētāji atzina, ka otrais sets nav izdevies līdz galam, bet zināja, ka, ja trešajā parādīs raksturu, tad uzvarēs. Palīdzējis arī skatītāju atbalsts. Turklāt ar šo maču izdevies revanšēties par pērno gadu, kad pret šo Lietuvas pāri tika piedzīvots zaudējums cīņā par bronzu.

Intervija ar pirmā posma uzvarētājiem

Zelta finālā dāmām laukumā divas Lietuvas komandas – Monika Pauļukiene/Erika Kliokmanaite un Rugile Grudzinskaite/Gerda Grudzinskaite, kurā uzvaru ar 2-1 svinēja Pauļukiene/Kliokmanaite. Zelta fināls iesākās diezgan līdzērtīgi. Saspringtais sets noslēdzās ar Pauļukienes/Kliokmanaites pārsvaru ar 23:21.

Otrais sets bija veiksmīgāks māsās Grudzinskaitēm, kuras spēja noturēt pārsvaru un uzvarēt setu ar 21:18, panākot 1-1.

Trešajā setā Pauļukiene/Kliomanaite pieļāva mazāk kļūdu, kā rezutātā uzvara ar 15:10 un uzvara spēlē ar 2-1.

Pirmā posma uzvarētājas LTV pēc mača atzina, ka spēle bijusi grūta – māsas spēlē labi aizsardzībā un labi uzbrukumā. Tāpat māsas pauda prieku par laikasptākļiem, jo iepriekš bija gaidījuša lietu.

Intervija ar 1. posma uzvarētājām

Vīru konkurencē par bronzu cīnījās divi Lietuvas pāri - Gilberts Kerpe/Lins Petravičs un Arturs Vasiļjevs/Roberts Juhņevičs, kurā bronzu izcīnīja Vasiļjevs/Juhņevičs ar 2-0. Pirmajā setā pārliecinoši vadībā izvirzījās Vasiļjevs/Juhņevičs, uzvaroot to ar 21:11.

Otrajā setā intriga bija mazliet lielāka, un pašā seta izskaņā rezultāts bija 20:20. 23:21 - ar šādu rezultātu otro setu uzvarēja Vasiļjevs/Juhņevičs, tiekot arī pie uzvaras bronzas finālā ar 2-0.

Intervija ar Vasiļjevu un Juhņeviču

Bronzas fināla uzvarētāji pēc mača atzina, ka pirmo setu bija viegli uzvarēt, bet otrajā pieļautas daudzas kļūdas. Tāpat uzvarētāji pauda prieku, ka Latvijas čempionātā ir labi spēlēt – tas rada labas emocijas.

Latvijas pludmales volejbola čempionāta organizators Toms Šmēdiņš intervijā LTV atzina, ka katra stunda un katra diena, ko viņš pavada organizatoru vidē, ļauj viņam mācīties kaut ko jaunu un smelties idejas. Jo ir liela starpība, vai pusstundu pirms mača novilkt čības un iziet smiltīs uz laukuma, vai arī raudzīties uz turnīru no otras puses.

Saruna ar Tomu Šmēdiņu

Bronzas finālā dāmām cīņa starp Lietuvas duetu Ievu Vasilauskaiti/Urti Andrukaitīti un Igaunijas pāri Helēnu Hollasu/Līsu Sometsu, kurā ar 2-1 uzvarēja lietuvietes. Cīņa iesākās diezgan līdzīgi. Pārākas pirmajā setā bija igaunietes, uzvarot ar 21:17.

Otrā seta ievadā nelielu pārsvaru izrāva lietuvietes, turpināt kāpināt punktu starpību arī seta turpinājumā. 21:11 - ar šādu rezultātu otro setu uzvarēja Vasilauskaite/Aundrukaitīte, panākot 1-1.

Spēles spilgtākās epizodes

Trešajā setā igaunietes bija vairāk sagurušas nekā pretinieces, kas atspoguļojās arī rezultātā. 15:12 - ar šādu rezultātu lietuvietes uzvarēja izšķirošo setu.

Intervija ar Vasilauskaiti un Andrukaiti

Pēc uzvaras bronzas fināla uzvarētājas atzina, ka kopā aizvadījušas vien dažas spēles, un šī ir pirmā medaļa, ko izdevies izcīnīt. Nākamnedēļ abas piedalīsies turnīrā Lietuvā, kur arī cer tikt pie kādas godalgas.

Kopumā Latvijas čempionātā šogad būs seši posmi. 2. posms risināsies no 16. līdz 18. jūnijam Saulkrastos, 3. posms – no 8. līdz 10. jūlijam Cēsīs, 4. posms – no 22. līdz 24. jūlijam Liepājā, 5. posms – no 5. līdz 7. augustam Daugavpilī, bet noslēdzošais posms notiks Jūrmalā – no 25. līdz 27. augustam.