Latvijas pludmales volejbola čempionātā varēs iegūt ceļazīmes uz Eiropas meistarsacīkstēm

Latvijas pludmales volejbola čempionāta jeb "Ergo Open" kalendārs šosezon būs pakārtots Jūrmalā gaidāmajam Eiropas čempionāta finālturnīram, tomēr arī valsts meistarsacīkstes būs nozīmīgas, jo sacensībās varēs izcīnīt ceļazīmi uz kontinenta sacensībām.

Latvijas čempionāts šosezon sāksies ar posmu 20. un 21.maijā Ventspilī, jūnija sākumā sekos posms Majoru pludmalē, bet 10. un 11.jūnijā būs sacensības Rīgā, kur sestdienas mači notiks "O-Sands" laukumā pie "Elektrum" Olimpiskā centra, bet finālsacensības - "Lido" kompleksa laukumos.

Jūlijā būs arī posmi Alūksnē un Saulkrastos, bet fināls augusta sākumā risināsies Jūrmalā.

Tikmēr Eiropas čempionāta sacensības tiks aizvadītas no 16. līdz 20.augustam.

"Ventspils ir jauna vieta Latvijas čempionātam un tur piejūras kāpās izveidots stadions. Šajā posmā piedalīties vēlmi izteikuši visi spēcīgākie Latvijas vīru pāri, tajā skaitā Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Sacensību līmenis būs ļoti augsts, cerams, būs arī piemēroti laikapstākli," trešdien preses konferencē pauda Latvijas Volejbola federācijas (LVF) pludmales volejbola koordinators Edgars Zaiženijs. "Otrais posms Majoru pludmalē norisināsies tupat, kur Eiropas čempionāta fināls un tur būs arī sieviešu turnīra pirmais posms."

Divas norises vietas būs Rīgas posmam, Alūksnē otro gadu pēc kārtas sacensības risināsies Pilssalā, bet Saulkrastos posms būs tradicionālā "Saulkrastu kokteiļa" ietvaros.

"Pēdējais posms - fināls -, kurā tiks sadalītas medaļas, notiks 4.-6.augustā Jūrmalā divas nedēļas pirms Eiropas čempionāta fināla. Mums, tiesnešiem un personālam tas būs kā ģenerālmēģinājums," teica Zaiženijs. "Tajā varēs piedalīties tikai Latvijas komandas, bet iepriekšējos posmos būs atklātais čempionāts ar citu valstu pāru dalību. Šīs sezonas jaunums ir tas, ka katrs volejbolists pārstāvēs sporta klubu vai pašvaldību un būs klubu kauss. Sezonas beigās labākais klubs vai pašvaldība saņems apbalvojumu."

Turnīra kopējais balvu fonds būs 12 500 eiro. Fināla etapā vīri cīnīsies par 2000 eiro balvu, bet dāmas par 1500 eiro.

"Eiropas čempionāta finālā Latvijai ir trīs kvotas vīriešu un sieviešu konkurencē, bet ceturtajai vīru komandai būs iespējams iegūt speciālo ielūgumu jeb "wild card"," pauda Zaiženijs. "Lai paceltu "Ergo Open" nozīmīgumu, "wild card" ieguvējs tiks noskaidrots, ņemot vērā četrus labākos no pieciem aizvadītajiem Latvijas čempionāta posmiem."

Olimpiskais medaļnieks Mārtiņš Pļaviņš pauda, ka šosezon viss būs pakārtots Eiropas čempionāta finālposmam. "Ja labi nostartējam, būs vieglāk nākamajā sezonā."

"Piedalīsimies gandrīz visos "Ergo Open" posmos, tomēr diemžēl nestartēsim Jūrmalas etapā. Noteikti liels pluss ir tas, ka Saša ar Jāni startēs Ventspilī - būs iespēja uzspēlēt un pārbaudīt savus spēkus," teica Pļaviņš, kurš arī šosezon spēlēs duetā ar Haraldu Regžu. "Mums ir labas iespējas nokļūt uz pasaules čempionātu, kur varēsim sevi pierādīt."

Pērn olimpiskajā sezonā Latvijas čempioni tika kronēti jau sezonas vidū, kad finālposma titula cīņā olimpieši Samoilovs un Šmēdiņš pārspēja Pļaviņu un Regžu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti