Latvijas kausus izcīna Mārupes volejbolistes un Jēkabpils «Lūši»

Visai spraigās cīņās svētdien Rīgā tika izcīnīti Latvijas čempionu tituli volejbolā - dāmu konkurencē pirmo reizi vēsturē triumfēja "Mārupes" volejbolistes, bet vīru konkurencē čempiona titulu nosargāja Jēkabpils "Lūši", kausu iegūstot jau trešo reizi, liecina organizatoru informācija.

Sieviešu volejbola komanda “Mārupe” svētdien ar 3-2 uzvarēja “Jelgava/LLU” komandu Latvijas čempionāta finālā, tādējādi pirmo reizi vēsturē kļūstot par Latvijas čempionēm.

Ņemot vērā rangu, varēja domāt, ka favorītes būs jelgavnieces, tomēr laukumā tas nebija jūtams. Zemgalietes pieļāva ļoti daudz kļūdu, kas spēli izlīdzināja. Pārsteidza pirmais sets, kurā mārupietes uzvarēja ar 26:24. Tomēr nākamajos setos šķita, ka viss pamazām nostājas savās vietās – jelgavnieces uzvarēja, ļaujot pretiniecēm gūt vien 16 un 17 punktus.

Taču ceturtajā setā mārupietes intrigu atjaunoja, un, cīnoties par katru punktu, uzvarēja setu ar 25:21, panākot cīņā 2-2. Izšķirošajā, piektajā setā pārākas atkal bija mārupietes (15:7), kas ļāva spēli uzvarēt un izcīnīt pirmo reizi vēsturē Latvijas kausu.

“Mārupe” spēlētāja Olga Kļukeviča LTV atklāja, ka meitenes bija noskaņotas uzvarēt.

Rezultatīvākā mārupiešu rindās bija Marta Ozoliņa ar 27 gūtiem punktiem, bet Monta Urbāne palīdzēja kaldināt uzsvaru ar 18 punktiem. Tikmēr jelgavnieces no zaudējuma neglāba Kristīnes Dzierkales gūtie 23 punkti.

“Mārupes” volejbolistes ceturtdaļfinālā uzvarēja Gulbenes komandu, bet pusfinālā bija pārākas par “Babīti”.

Tikmēr pamatīgas kaislības valdīja finālspēlē stap Jēkabpils "Lūšiem" un "Limbaži/MSĢ" volejbolistiem. Ļoti sīvā cīņā uzvaras laurus plūca jēkabilieši, uzvarot ar 3-2 (25:19, 19:25, 21:25, 25:13, 15:13).

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Vladislavs Blumbergs ar 18 punktiem, bet 15 pievienoja Rihards Puķītis. Limbažniekiem ar 24 gūtiem punktiem izcēlās Aleksandrs Nasonovs.

"Lūši" cīņu par titulu sāka no pusfināla, kur ar 3-2 uzvarēja "Daugavpils Universitāti". Savukārt limbažnieki ceturtdaļfinālā uzvarēja "Vecumniekus" bet pusfinālā ar 3-1 bija pārāki pār "RTU/Robežsardzi".