Latvijas jaunie volejbolisti visās četrās grupās uzvar Baltijas kausa izcīņā

Ar mājinieku triumfu beigusies Baltijas kausa izcīņa volejbolā jauniešiem un junioriem, kur Latvijas izlases uzvarēja visās četrās ieskaites grupās, izcīnot uzvaras visās sešās spēlēs, pirmdien informēja Latvijas Volejbola federācija (LVF). Par turnīra uzvarētājām kļuva U-18 un U-16 meiteņu izlases, kā arī U-19 un U-17 puišu komandas.

Vispirms pie uzvaras sacensībās Cēsīs tika meiteņu komandas. Pāvela Seļivanova vadītā U-18 izlase turnīrā zaudēja pirmo setu, bet turpinājumā ar 3:1 pārspēja Krievijas komandu, ko pārstāvēja Sanktpēterburgas izlase bez valsts izlases spēlētājām. Krievijas komanda ieradās tikai ar 12 abu vecumu spēlētājām un viena no viņām vecākajā gadugājumā guva traumu, tādēļ pēdējā spēlē krievietēm palīdzēja viena no cēsniecēm. Tāpēc U-18 vecuma grupā Krievijai starts tika ieskaitīts ārpus konkurences un 3. vietā turnīra tabulā ir Igaunija.

„Turpinām pilnveidot savu spēles shēmu un mēģinām pielietot to visā spēles laikā,” apmierināts ar iznākumu ir Seļivanovs. „Brīdi pa brīdim tas izdodas. Gan jaunākajām, gan vecākajām meitenēm. Ir vajadzīga viena un tā pati shēma visu vecumu izlasēm.”

Uzvaru Cēsīs izcīnīja arī Andreja Odinokova vadītā U-16 izlase, kurā treneri ir mainītās lomās, asistenta lomu ieņemot Seļivanovam. Jaunietes ar 3:2 piespieda kapitulēt Krievijas komandu, kas bija braukusi pēc uzvaras. Tieši spēļu nepieciešamību ar tādām komandām pēc turnīra uzsvēra Odinokovs.

„Uz šo turnīru nebija visas labākās mūsu spēlētājas. Kopumā padevās labs turnīrs," sacīja Odinokovs. "Igauniju un Lietuvu pazīstam ļoti labi, esam ar viņām spēlējuši. Bijām izanalizējuši."

Puišiem turnīrā piedalījās divas Latvijas izlases gan U-19, gan U-17 vecuma grupā, un rezultāti ar Latvijas otro komandu netika ņemti vērā. Tomēr arī abas Latvijas otrās komandas turnīru beidza ar uzvaru. U-17 grupā mājinieku otrā komanda, ko pārstāvēja Jāņa Bomiņa 1999. un 2000. gadā dzimušie puiši, ar 3:2 apspēlēja Lietuvu, kas tādējādi ieņēma 3. vietu, bet finālspēlē Gunta Atara vadītā Latvijas U-17 pirmā izlase sīvā cīņā ar 3:0 pārspēja Igauniju.

Junioriem Ģirta Mārtiņsona vadītā Latvijas U-19 izlase trešo panākumu turnīrā izcīnīja pret Igauniju (3:0), kurai noslēguma tabulā otrā vieta. Trešā vieta tika Lietuvai, kas pēdējā mačā ar 1:3 atzina Latvijas otrās izlases pārākumu, kurā spēlēja tādi pazīstami vīri kā, piemēram, Raimonds Liniņš un Māris Lancmanis no "RTU/Robežsardzes", kā arī no OC "Limbaži"/MSĢ puiši.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Volejbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti