Latvijas gada volejboliste Levinska: Pašlaik prioritāte būs izglītība

Pērn par Latvijas gada labāko volejbolisti atzītā Marta Kamēlija Levinska šosezon Rīgas Volejbola skolas (RVS) komandas sastāvā triumfēja Baltijas līgā, parādot līderes cienīgu sniegumu gan punktu gūšanā, gan komandas iedvesmošanā. Ar profesionālas sportistes karjeras kaldināšanu Levinska gan nesteigsies - 18 gadus vecā spēlētāja sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka pašlaik viņas prioritāte ir izglītība.

Levinska arvien ļoti priecājas, ka komandai izdevies ar uzvaru noslēgt Baltijas līgas turnīru,  pirms sporta norises paralizēja koronavīrusa pandēmija. Turklāt finālā tika pieveikts Tallinas klubs "TalTech/Tradehouse", kas ir profesionālāks un ar lielāku budžetu. RVS volejbolistes ļoti priecājās jau par iekļūšanu turnīra finālā, jo tas bija solis uz priekšu salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu. Tomēr RVS treneri komandai ģērbtuvēs atgādināja, ka sportā vienmēr jācīnās par uzvaru un jāiet uz maksimumu, izspiežot no sevis visu iespējamo. 

Marta Kamēlija Levinska par gaitām volejbolāMārtiņš Kļavenieks

  Sevi Levinska neuzskata par komandā skaļāko, turklāt katra volejboliste sniedz savu ieguldījumu spēlē. Tomēr viņa atzīst, ka ir spiediens parādīt līderes lomai atbilstošu sniegumu. Ja tas neizdodas, neliela vilšanās sajūta ir gan treneriem, gan spēlētājai pašai. 

  Profesionālais volejbols Levinsku ļoti vilina, bet viņa netiecas tur nokļūt uzreiz pēc skolas beigšanas,

  turklāt sportistei ļoti svarīga vērtība ir arī ģimene. Levinska gan pilnībā atbalsta došanos spēlēt ārzemēs, lai iegūtu jaunu pieredzi un piedzīvojumus, tomēr volejboliste vispirms grib iegūt izglītību, lai vēlāk varētu mierīgi spēlēt volejbolu jau ar stabilu pamatu dzīvei.

  "Šis ir laiks, kad man vajadzētu ieguldīt mācībās," teica Levinska, pilnībā neizslēdzot arī citus variantus. "Ja es kaut ko ļoti saistošu atradīšu ārzemēs, foršu komandu vai ļoti labu iespēju kādā universitātē mācīties un spēlēt," viņa piebilda.

  Latvijas sieviešu volejbola izlase šogad tika pieteikta dalībai Sudraba līgā, kas vasaras sākumā bija paredzēta kā sagatavošanās posms Eiropas čempionātam augusta beigās un septembra sākumā. Tomēr pašlaik situācija ir neskaidra, jo Eiropas Volejbola konfederācija (CEV) koronavīrusa pandēmijas dēļ ir apturējusi visus turnīrus līdz turpmākam paziņojumam.

  Levinska ir uzrunāta arī palūkoties pludmales volejbola virzienā, tomēr viņu vairāk saista spēlēšana zālē.

  "Esmu dzirdējusi tādas baumas no citiem cilvēkiem, ka treneri mani gribot satrenēt pludmales volejbolā," pastāstīja sportiste. Arī pludmales volejbola spēlētājas ir aicinājušas Levinsku kopā trenēties un spēlēt Eiropas čempionātā, tomēr tas nav mainījis viņas vēlmes.

  "Es kaut kā pagaidām uz zāli tēmēju vairāk. Man patīk spēlēt zālē un liekas, ka tas man labāk sanāk," paskaidroja Levinska.

  Pludmales volejbolā Levinsku bažīgu dara arī neparedzami laikapstākļi, bet zāles volejbolā tieši komanda viņai jau no bērnības ir bijis iemesls, kādēļ jaunā sportiste gribēja iet uz treniņiem. Komandas biedrenes un komandas darbs ļauj arī izbaudīt spēcīgākas emocijas un gandarījumu par izcīnītajām uzvarām.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Volejbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti