Latvija varētu uzņemt Eiropas čempionātu pludmales volejbolā

Latvijas Volejbola federācija (LVF) jau ilgstoši risina sarunas ar Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) vadību par Eiropas 2020. gada čempionāta finālposma organizēšanu Latvijā, savā mājaslapā vēsta LVF.

 “Sarunas notiek jau kopš aprīļa, kad uzzinājām, ka Nīderlandē plānotais turnīrs varētu nenotikt,” mājaslapā citēts LVF valdes loceklis Kaspars Timermanis.

“Jau aprīlī centāmies noskaidrot, kāda ir situācija ar čempionāta organizēšanu Nīderlandē, kur turnīrs bija plānots sākotnēji. Saņēmām informāciju, ka sacensības tur norisināties nevarēs un Eiropas Volejbola konfederācija jau izstrādājusi atbalsta programmu valstīm, kuras būtu gatavas uzņemties turnīra organizēšanu. Jau tobrīd izteicām vēlmi par čempionāta organizēšanu,” turpina LVF valdes loceklis.

“Mūsu priekšrocības ir pieredze šādu turnīru organizēšanā, kā arī sportiskie rezultāti. Gan mūsu vīru dueti, gan dāmas pēdējos gados apliecinājušas savu varējumu starptautiskajā arēnā, kas nav mazsvarīgi, lai iegūtu tiesības rīkot svarīgāko Eiropas līmeņa turnīru,” skaidro Timermanis.

Kā potenciālais sacensību norises laiks šobrīd tiek izskatīts septembra sākums.

Augstas raudzes starptautisks turnīrs Majoru smiltīs Jūrmalā norisinās kopš 2014. gada. Togad Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) satelītturnīra finālā Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs pārspēja Armandu Āboliņu un Haraldu Regžu. Gadu vēlāk augstāka ranga CEV “Masters” sērijas sacensībās Šmēdiņš ar Samoilovu bija trešie, bet 2016. gadā, kad pirmoreiz notika arī sieviešu sacensības, Jūrmalā atkal uzvarēja Samoilovs ar Šmēdiņu, Mārtiņam Pļaviņam ar Regžu ierindojoties trešajā vietā.

2017. gada augustā Jūrmala rīkoja Eiropas mēroga svarīgākās sacensības – Eiropas čempionāta finālu. Šmēdiņš ar Samoilovu tika līdz finālam, kur piekāpās itāļiem Danielem Lupo un Paolo Nikolai, bet Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka izcīnīja pārsteidzoši augsto piekto vietu. Graudiņa un Kravčenoka bija otrās nākamā gada Eiropas U-22 meistarsacīkstēs Jūrmalā, bet vīriešu konkurencē uzvaras laurus plūca Mihails Samoilovs un Kristaps Šmits.

Savukārt 2019. gadā Jūrmalā debitēja Pasaules tūres trīs zvaigžņu sacensības vīriešiem. Arī šeit uzvarēja mājinieki – Šmēdiņš ar A. Samoilovu. Šogad Jūrmalā pirmoreiz vajadzēja norisināties arī Pasaules tūres posma sacensībām sievietēm, taču šis turnīrs tika pārcelts uz nākamo gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti