Klubos vērtē kopīgas Baltijas un Somijas volejbola līgas projekta izredzes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas sporta dzīves vadītāji pēdējos gados arvien raugās kaimiņvalstu virzienā, lai kopīgiem spēkiem celtu savu sporta veidu līmeni un veicinātu attīstību. Piemēram, pērn par spēku apvienošanu vienā čempionātā paziņoja Latvijas un Igaunijas basketbola vadība, bet ilgstoša sadarbība ar ziemeļu kaimiņiem bijusi volejbolā. No Igaunijas puses arvien skaļāk skan runas, ka pienācis laiks lūkoties vēl tālāk uz ziemeļiem Somijas virzienā, lai veidotu vienotu volejbola līgu.

Jau daudzus gadus Latvijas un Igaunijas labākās volejbola komandas spēlē kopīgā čempionātā, cīnoties par labākās Baltijas komandas godu. Pēdējā laikā arvien vairāk tiek runāts par to, ka šai kompānijai varētu pievienoties Somijas komandas. 

Virza apvienotu Latvijas-Igaunijas un Somijas volejbola līgas projektu
00:00 / 04:46
Lejuplādēt

Tiesa, pievienojoties somu klubiem, ievērojami palielinās visa čempionāta ģeogrāfija un nobraucamie attālumi starp spēļu vietām. Latvijas klubu aplēses liecina, ka šādā veidā izmaksas varētu pieaugt aptuveni par trešdaļu. Latvijas Volejbola federācijas (LVF) valdes loceklis Kaspars Timermanis Latvijas Radio paskaidroja, ka tieši finanšu jautājumi bremzē projekta attīstību.

Par jaunās līgas tapšanu vēl ir daudz neskaidru jautājumu un klubi pašlaik vēl domā, teica Timermanis. Lielākajā daļā klubu uzskata, ka

bez papildu piešprices no jaunās līgas neviens īsti nebūs gatavs mainīt pašreizējo modeli un atteikties no Latvijas-Igaunijas līgas. 

Zināms, ka šobrīd piedāvāti divi čempionāta norises varianti. Pēc viena no tiem visas komandām izspēlētu divu apļu turnīru, ar katru pretinieku tiekoties gan mājās, gan viesos. Otrs variants paredz reģionālo principu, proti, Latvijas un Igaunijas komandas izspēlē divu apļu turnīru savā starpā, bet somu klubi spēlē savā starpā. Pēc tam četras Latvijas/Igaunijas komandas un četri labākie somu klubi turpinātu cīņu par čempionu godu, bet atlikušās komandas spēlētu savā starpā.

Apvienojoties ar somiem, čempionātā varētu būt no 16 līdz 20 klubiem. Latvijas klubi izteikti atbalsta reģionālo principu, jo tādā veidā izmaksas īpaši nepalielinātos un uz Somiju būtu jādodas tikai pāris reizes. "RTU/Robežsardzes" treneris Raimonds Vilde paskaidroja, ka finanses nav vienīgā problēma, kas sarežģī šādas līgas veidošanu.

Lielākā daļa Latvijas volejbolistu ikdienā strādā un ar spēlēšanu vietējā čempionātā naudu pelna vien retais.

Latvijas vadošo klubu pārstāvji uzsver nepieciešamību veidot profesionālas komandas, lai volejbolisti varētu pilnībā koncentrēties sportam. Klubi gan uzsver, ka no sportiskā viedokļa šāds projekts ir tikai apsveicams, jo tā varētu atsvaidzināt Latvijas-Igaunijas čempionātu, sagādājot vairāk augsta līmeņa maču, un veicināt volejbola izaugsmi.

Vilde saskata, ka variantu ar spēlēm pret katru pretinieku mājās un viesos var realizēt tikai profesionālas komandas, bet otru modeli, viņaprāt, varētu realizēt arī ar pašreizējo sastāvu.

Jēkabpils "Lūšu" pārstāvis Māris Trušelis sarunā ar Latvijas Radio atzīmēja vēl kādu ieguvumu, ja čempionātam pievienotos somi.

Latvijas volejbolistiem, kas pretendē uz iekļūšanu Eiropas klubos, Somija varētu kļūt par labu tramplīnu,  

atzina Trušelis. Būtisku sadārdzinājumu turnīra jaunajā formātā viņš nesaskata, jo ar atbalstītāju devumu varētu nosegt, piemēram, somu komandu izmitināšanas un ēdināšanas izmaksas.

Iespējams, turnīrs jaunajā formātā varētu notikt jau nākamajā sezonā, taču šāda iespēja vismaz pagaidām nešķiet pārāk liela. Viens no idejas galvenajiem virzītājiem ir Igaunijas volejbola federācijas vadītājs Hanno Pevkurs, tāpēc šī iecere diezin vai tiks atmesta un agri vai vēlu tā tiks realizēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti