Jūrmalas smiltis - Latvijas priekšrocība pludmales volejbola sacensību rīkošanā

Šogad augustā Jūrmalā norisināsies Eiropas čempionāts pludmales volejbolā. Šis būs augstākā līmeņa pludmales volejbola turnīrs, kāds jebkad organizēts Baltijā. Eiropas Volejbola konfederācijas viceprezidents Māris Pēkalis atzīmēja, ka, lai pieņemtu lēmumu, kurai valstij piešķirt Eiropas čempionāta rīkošanas tiesības, ir jāizpilda vairāki priekšnosacījumi. Viens no svarīgs faktoriem ir, ka turnīrs Jūrmalā notiks dabīgās smiltīs. 

Latvijā ir ne tikai liela organizatoriskā pieredze un augsts sporta veida attīstības līmenis, bet arī labi dabas apstākļi un dabiskas smiltis pludmales volejbola uzplaukumam, stāstīja Pēkalis. Arī Latvijas Volejbola federācijas (LVF) prezidents Atis Sausnītis uzsvēra, ka Jūrmalas smiltis Latvijai ir liels bonuss, taču jābūt arī ļoti nopietnam valsts ieguldījumam un citiem atbalstītājiem.

Jūrmala dabiskā liedagā uzņems Eiropas pludmales volejbola čempionātuJānis Lazdāns

  Eiropas čempionāts pludmales volejbolā notiks no 16. līdz 20.augustam. Plānots, ka jūrmalā startēs 32 vadošie vīriešu un sieviešu pludmales volejbola pāri, kuri piecās sacensību dienās noskaidros labākos.

  Eiropas Volejbola konfederācijas prezidents Aleksandrs Boričičs bieži vien sanāksmēs Latviju nosaucis par piemēru citiem. Daudzas valstis jau ir pieteikušās uz Jūrmalas turnīra televīzijas raidīšanas tiesībām. Savukārt Starptautiskā Olimpiskā komiteja ir ieinteresēta arī ziemas volejbolā, un pastāv iespēja, ka tas nākotnē varētu tikt iekļauts olimpiskajā programmā.

  Sausnītis ir pateicīgs Jūrmalas pilsētai, kas noticēja, ka ir iespējams sarīkot Eiropas līmeņa sacensības. LVF kopā ar partneriem izskata iespēju jau nākamgad Jūrmalā rīkot arī Pasaules kausa posmu, kas būtu vismaz trīs zvaigžņu līmenī. 

  Tikmēr LVF ģenerālsekretārs un Eiropas čempionāta direktors Ainārs Dakša atklāja, ka šobrīd finansiāli viss ir nodrošināts sekmīgai sacensību norisei. Pēc iekšējā reitinga sievietēm Eiropas čempionātā Latviju varēs pārstāvēt tikai divi pāri - Tīna Laura Graudiņa/Anastasija Kravčenoka un Alise Lece/Marta Ozoliņa, bet trešajam pārim varētu tikt piešķirts īpašais ielūgums, atzīmēja Dakša. Sagaidāms arī liels līdzjutēju skaits no citām valstīm.

  Vīru sacensībās jūrmalā redzēsim arī pasaules ranga līderus Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu. Samoilovs atzīmēja, ka Eiropas čempionātu līmenis pēdējo desmit gadu laikā ir audzis, bet pašam vienmēr patīk spēlēt dzimtenē.

  Izvērtējot riskus, turnīra rīkotāji laukuma tribīnēs izlēmuši palikt pie 2800 sēdvietām. Būvnieki piedāvāja palielināt tribīņu izmērus, tomēr tas palielinātu risku ciešā jūras tuvuma dēļ. Ārpus tribīnēm izvietos video ekrānus, bet televīzijas translācijas būs, sākot no Ziemeļkorejas, līdz pat Venecuēlai.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Volejbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti