Jūrmalā startē Eiropas U-22 čempionāts pludmales volejbolā

No ceturtdienas līdz svētdienai Majoros notiek Eiropas čempionāts pludmales volejbolā vecumā līdz 22 gadiem. Anastasija Kravčenoka un Tīna Laura Graudiņa darīs visu, lai triumfētu Eiropas čempionātā un atkārtotu pirms diviem gadiem gūto panākumu. Ne mazākas ambīcijas ir arī pasaules čempionāta vecumā līdz 21 gadam bronzas laureātiem Mihailam Samoilovam un Kristapam Šmitam.

Šogad stadionā būs 1600 skatītāju vietas, tas ir divreiz mazāk nekā pieaugušo turnīrā pērn, toties ieeja ir bez maksas. Sacensībās piedalīsies 30 valstu komandas un 128 dalībnieki, bet, ieskaitot brīvprātīgos, šajā pasākumā dalību ņems vairāk nekā 400 cilvēku.

Jūrmalā sākas Eiropas U-22 pludmales volejbola čempionātsInita Kresa - Katkovska

“Sportisti, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, nedzīvos Jūrmalā, viņi dzīvos Rīgā. Tas ir saistībā ar to, ka Jūrmalā jūlijā ir ļoti noslogota sezona, un viesnīcās nav vietu, kur izmitināt sportistus,” Latvijas Radio atklāja Latvijas Volejbola federācijas (LVF) ģenerālsekretārs Edgars Zaiženijs. Tiesa gan, Latvijas komanda dzīvošot Jūrmalā.

Eiropas Volejbola konfederācijas pārstāvis Pjērs Paolo Murgioni atzina, ka šī ir viņa pirmā reize Jūrmalā, iepriekš par pilsētu neko nav zinājis, bet, kopš tā organizē pludmales volejbola sacensības, tā ieguvusi starptautisku popularitāti. Viņaprāt, sarīkot jaunatnes čempionātu gadu pēc pieaugušo turnīra neesot viegli.

Čempionātā Latviju pārstāvēs seši dueti - pa trim puišu un meiteņu konkurencē. Mūsu pirmais numurs vīriem Kristaps Šmits/Mihails Samoilovs pasaules čempionāta vecumā līdz 21 gadam izcīnija bronzu un savās mājās noteikti arī cer kāpt uz goda pjedestāla. Latvijas komandā startēs arī Aleksandrs Nasonovs/Jānis Jansons un Rinalds Aišpurs/Rihards Lazdiņš.

Dāmu galvenās favorītes Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka darīs visu, lai aizstāvētu 2016. gadā izcīnīto titulu, bet pieredzi sacīkstēs krās arī Vanesa Grosberga/Kristīne Briede un Varvara Brailko/Anete Namiķe.

Kravčenoka un Graudiņa centīsies vēlreiz uzvarēt, jo startējot pie trīs gadus vecākajām sāncensēm pirms diviem gadiem, viņām reiz tas izdevies. Jāizbauda katra minūte turnīrā un jāparāda labākā spēle, bet vissīvākās konkurentes būs krievietes, tā prognozē Kravčenoka.

Ceturtdien un piektdien Majoru pludmalē spēles grupās, sestdien izslēgšanas cīņas, svētdien pusfināli no plkst. 10, bet spēles par medaļām Majoru pludmalē no diviem dienā, ieeja bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti