Piespēle

Sandis Ozoliņš un Māris Štrombergs par saviem un komandu plāniem

Piespēle

Sanda Prūša olimpiskie plāni un sapņi. Volejbola federācijas biedru kopsapulce

Par gatavošanos Eiropas čempionātam pludmales volejbolā

Jūrmalā klāt sporta sezonas kulminācija - Eiropas čempionāts pludmales volejbolā

Nākamnedēļ Jūrmalā risināsies Latvijā līdz šim vērienīgākais pludmales volejbola pasākums - Eiropas čempionāta finālposms, kas pulcēs pasaules klases spēlētājus un līdzjutējiem nodrošinās iespēju skatīties spēles pasaules līmeņa pagaidu arēnā, kas tapusi Rīgas jūras līča krastā. 

Dalībnieku sarakstā ir daudz izcilu pludmales volejbolistu, arī Latvijas pāri, kam spēles lielākoties paredzētas centrālajā kortā, Latvijas Radio pastāstīja sacensību direktors Ainārs Dakša. Jūrmala ir unikāla ar dabiskajām smiltīm, un organizatoriem atkrīt problēmas, kas pludmales volejbolā ir daudzviet citur pasaulē. Jūrmalu kā rīkotājus ir ieinteresēti redzēt arī Starptautiskās Volejbola federācijas "Major" sērijas sacensību organizatori, kuri ieradīsies kūrortpilsētā, lai izvērtētu iespējas. 

Veiksmīgai sacensību norisei svarīgs ir arī vietējo sportistu meistarības līmenis, lai piesaistītu skatītājus un radītu lielisku gaisotni. Pašmāju spēcīgākie pludmales volejbolisti atzīst, ka Jūrmalā cīņā par uzvaru būs ļoti nopietna konkurence. Vīriešiem startēs bijušie pasaules čempioni nīderlandieši Aleksandrs Brouvers/Roberts Mēvzens, savukārt sievietēm spēlēs Rio olimpiskā zelta ieguvējas un pasaules čempiones vācietes Laura Ludviga/Kira Valkenhorsta. 

Pludmales volejbola stadionā Jūrmalā ir līdzīgas tribīnes kā Rio olimpiskajā arēnā, lai gan kompaktākā versijā. Skatītājiem vairs nebūs jāsēž uz pielāgotām celtniecības sastatnēm, jo šoreiz izveidotas lieliem masu pasākumiem atbilstošas profesionālas tribīnes. Tās ir lēzenākas un zemākas nekā iepriekš, toties stadiona ietilpība kļuvusi lielāka.

Jūrmalas domes sporta nodaļas pārstāvis Jānis Rāfelds pastāstīja, ka Eiropas čempionāts pilsētā ir viens no gada lielākajiem pasākumiem, kurā būs svarīgi paveikt visu, lai gandarīti būtu gan skatītāji, gan oficiālās volejbola amatpersonas. Tik vērienīgas sacensības, kurās kopējais balvu fonds sasniegs 200 000 eiro, nodrošina arī atpazīstamību pilsētai. 

Rīkotāji priecāsies redzēt skatītājus arī pirmajās sacensību dienās 16. un 17. augustā, kad ieeja būs bezmaksas. Dienu pirms čempionāta centrālajā stadionā notiks atklātais treniņš, kurā interesenti varēs iemēģināt laukumu ar kādu no čempionāta dalībniekiem.

Sacensības Jūrmalas pludmales volejbola laukumos notiks no 16. līdz 20. augustam vīriešu un sieviešu konkurencē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti