Junioru pludmales volejbolā veiksmīgais Fokerots: Pieredzējušais Točs man deva lielu pārliecību

Pludmales volejbolistam Kristianam Fokerotam septembris aizvadīts veiksmīgi un noslēdzies ar diviem jauniem tituliem. Viņš pārī ar Gustavu Auziņu izcīnīja zelta medaļu gan U-19 pasaules čempionātā, gan U-18 Eiropas čempionātā. Fokerots sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka sadarbība ar pieredzējušo pludmales volejbolistu Edgaru Toču ir devusi pārliecību par sevi un ticību savām spējām.

Pasaules čempionāta U-19 vecuma grupas finālā savā starpā spēlēja divi Latvijas pludmales volejbola dueti  – Fokerots un Auziņš pret Oliveru Bulgaču un Dāvi Teteri.

Fokerota/Auziņa treneris Atvars Vilde uzskata, ka turnīrā abas komandas viena otru cēla augšup un lika parādīt labāko līmeni. 

Saruna ar Kristianu Fokerotu un Atvaru Vildi
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Tā visa turnīra gaitā bija tāda laba iezīme – Kristianam ar Gustavu, ka otrs pāris [Bulgačs/Teteris] visu laiku gāja viņiem tā kā pa priekšu. Viņi soļoja tādu varenu ceļu, uzvara pēc uzvaras, un pašā sākumā jau tas ceļš parādīja, ka ir iespēja tikt finālā abiem pāriem. Sākumā tas likās nereāli, un ar katru spēli tas ceļš likās arvien reālāks un reālāks," teica Vilde. "Iekšēji, vismaz man, likās, ka abas komandas cēla viena otru uz augšu. Pēc tām nosacīti nereālajām spēlēm, kas tagad ir reālas, ka mēs pārspējām frančus, gan grupā Kristians ar Gustavu, gan pēc tam arī otrs pāris, tad arī no Kristiana dzirdēju vai jutu tās emocijas un gribēšanu vēl lielāku, ka mēs esam šeit un ir palicis pavisam nedaudz, lai abas komandas tiktos finālā."

Lai arī šajos turnīros Kristians Fokerots spēlēja jauniešu vecuma grupās, viņš kopš februāra sadarbojas ar 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu 4. vietas ieguvēju pludmales volejbolā Edgaru Toču.

Jaunais sportists atzīst, ka šī sadarbība ir devusi pieredzi un pārliecību par savu spēli un spējām. Iespējams, tieši tā bija panākumu atslēga jauniešu turnīros.

"Protams, ka lielākais, ko es esmu ieguvis, ir tā pieredze, ka braukā visur un spēlē. Īstenībā, spēlējot pie pieaugušajiem, esmu guvis to pārliecību par sevi. Varbūt arī tā bija viena no atslēgām, kāpēc bija tādi panākumi jauniešu turnīros. Zinot, ka es varu uzvarēt setu vai pat spēli profesionālā turnīrā, tas man tiešām deva pārliecību, ka es varu aizbraukt uz jauniešu turnīriem un tur uzvarēt. Edgars [Točs] bieži kaut ko māca, jā, viņš daudz runā, bet nu ļoti reti ir tā, ka viņš tā skarbi pasaka. Mēs vairāk tā draudzīgi sarunājamies," pastāstīja Fokerots.

Jaunā volejbolista treneris Vilde atzīst, ka Kristianam noteikti ir talants un kvalitāte, lai ielektu un paliktu pludmales volejbola pasaules augstākajā līmenī. Turnīros parādītā spēle un tehniskais izpildījums atbilst visām nepieciešamajām prasībām.

Šobrīd vislielākā prioritāte ir uzlabot fizisko sagatavotību.

"Skatīsimies, kā būs ar fizisko sagatavotību, tās droši vien ir lielākās domas, šaubas un prioritāte, kas jāuzlabo, jo šogad mēs braucam pa pasaules tūrēm – Kristians kopā ar Edgaru, un es esmu bieži vien līdzi. Tas, kādi ir tie puiši un vīri tur, nu, tur mums vēl ir ko pielikt," teica volejbolistu treneris Vilde.

Treneris arī uzsvēra, ka Fokerots ir ļoti nobriedis savam vecumam un viens no retajiem jauniešiem, kas spēj pieņemt gan lēmumus, gan uzņemties atbildību.

"Reti manā trenera karjerā ir sanācis būt ar jauniem džekiem, jau no 16–17 gadiem, kas spēj pieņemt gan adekvātus lēmumus, gan uzņemties atbildību – gan par darbiem, gan par vārdiem. Kristians ir viens no tiem puišiem, kas to spēj," atzina Vilde. "Pozitīvākais tajā visā ir otrs aspekts – fiziskā sagatavotība, kā viņš ir attīstījies saviem gadiem. To jau arī rezultāti liecina, ja pirms diviem gadiem, manuprāt, viņam bija 15 gadi, kad bija pirmais Eiropas čempionāts U-18 vecuma grupā un viņi sasniedza finālu, izcīnot sudraba medaļu tajā laikā."

Tagad gan pludmales volejbola sezona tuvojas noslēgumam un jau ir izdarīti secinājumi par aizvadīto laiku – gan labie, gan sliktie.

Lielas atpūtas gan nav, jo drīz jau jāsāk gatavoties nākamajai sezonai, lai varētu turpināt cīņu par tituliem. 

"Jā, tagad ir sezonas noslēgums un jau kaut kādi secinājumi ir izdarīti. Protams, mēs esam draudzīgi un varbūt netipiski iepriekšējiem spēlētājiem vai treneriem, mums ir ļoti laba, teiksim tā, saskarsme, sapratne – gan ārpus laukuma, gan laukumā. Protams, ka tam visam ir savi plusi un savi mīnusi," teica Vilde. "Pašlaik varbūt gribas, lai kāds ņem to stipro vārdu rokās un nedaudz sāk stumt uz priekšu, jo esam nonākuši pie secinājuma, ka ir vienam otru arī nedaudz jāpakritizē, jo kritizēšana vai aizrādīšana tomēr diezgan dzen uz priekšu. Nav ko dzīvot pagātnē, tagadnē apkārt neviens neapstājas. Ja mēs apstājamies, nu tad ir bēdīgi."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti