«Jēkabpils Lūšu» volejbolists Šmits. Izvēlējies klasiku un lec gandrīz olimpiskā augstumā

Volejbolists Kristaps Šmits vasarā debitēja valstsvienībā kā "Limbaži/MSĢ" spēlētājs un vēlāk izpelnījās uzaicinājumu uz valsts čempionvienību ''Jēkabpils Lūši''. Ikviens, kurš kaut reizi ir redzējis Šmitu laukumā, noteikti viņu ievēros spēlētāja atsperīguma un augstā lēciena dēļ.

Šmita ne visai raženais augums – 1,85 metri – mudina vilkt paralēles ar 1964. gada Tokijas olimpisko spēļu čempionu, Latvijas volejbolistu Ivanu Bugajenkovu, kurš savulaik esot lēcis metru un 10 centimetrus un bez īpašas sagatavošanās augstlēkšanā pārvarējis metru un 95 centimetrus. 

Kristaps Šmits par iejušanos "Jēkabpils Lūšos"
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Paša atsperīgumu Kristaps uzskata par dabas dotu talantu, kura attīstīšanai viņš nav speciāli trenējies. Volejbolists atzīst, ka Bugajenkova lēciena augstumu vēl nav sasniedzis. Viņš arī piebilst, ka volejbolā augstu lec 70–80% spēlētāju, tādēļ atsperīgums nav kāda iespaidīga īpašība. 

Šmits ir viens no nedaudzajiem, kurš panākumus guvis gan klasiskajā, gan pludmales volejbolā,

kur kopā ar Mihailu Samoilovu pirms diviem gadiem triumfēja U-22 Eiropas čempionātā. Šmits atceras, ka skolas gados Kuldīgā vasarā spēlēja tikai pludmales volejbolu, bet ziemā pārcēlās uz zāli. Kristapam patika abas disciplīnas un veselības problēmas neliedza tās apvienot. Vēlāk tomēr pienāca laiks, kad ir jāizvēlas viens ceļš, un Šmits nolēma pievērsties klasiskajam volejbolam. 

Kristaps Šmits blokā

"Pludmales volejbolu es augstā līmenī nedomāju spēlēt pagaidām," paskaidroja Šmits. "Saistībā ar to, ka esmu ticis Latvijas izlasē, redzu sev lielu iespēju un vēlētos ar klasisko volejbolu iet tālāk un cīnīties."

"Piespēle" podkāstā

  • Savā lietotnē meklē - Piespēle

Garums - 15 min; jauna epizode katru svētdienu.

Vasarā Šmits meklēja iespējas spēlēšanai klubu līmenī, bet Covid-19 dēļ komandās ārpus Latvijas bija neskaidrības par finansējumu. Latvijas izlases treneris Avo Kēls piedāvāja Kristapam variantu Pērnavā, bet savs piedāvājums bija arī "Jēkabpils Lūšu" menedžerim Mārim Trušelim.
 

Šmits izvēlējās Covid-19 dēļ ārzemju iekarošanu atlikt un mājās paskatīties, vai situācija pasaulē kļūs labāka vai ne.

Vasaras beigās Kristaps nolēma palikt Jēkabpilī, kur jau ir iejuties kā profesionāls sportists. 

"Komanda ir ļoti profesionāla, treneris ir daudzpusīgs, dod daudz iespēju treniņos visiem," pastāstīja Šmits. "Pilnīgi viss ir sakārtots. Šeit jūtos kā ļoti profesionāls sportists, viss tiek ātri noformēts arī saistībā ar spēlēm, pretiniekus analizējam, mēģinām treniņos atstrādāt."

Šmits ir ļoti labi iejuties komandā, kur cēlājs Edvīns Skrūders viņam ir zināms pēc vairākiem kopā pavadītiem gadiem jauniešu izlasē. Arī vairāki citi spēlētāji Kristapam bija pazīstami, un tagad visi atbalsta viņu gan grūtos brīžos, gan citās situācijās. "Pretimnākoši cilvēki šeit visi," pozitīvo gaisotni Jēkabpils klubā iezīmēja Šmits.

Jēkabpils klubam prioritāro Baltijas līgu Šmits raksturoja kā turnīru, kur valda spēcīga konkurence, un viņš saskata, ka spēj "Lūšus" padarīt spēcīgākus.

Kristaps arī jūt cēlāja uzticēšanos viņam izšķirošās situācijās. 

Šmits augstu vērtē "Jēkabpils Lūšu" treneri Mārci Obrumanu arī psihologa prasmju dēļ. "Viņš māk gan psiholoģiski mūs atbalstīt, gan treniņos," teica Šmits. "Pret treneri noteikti ir ļoti liels respekts. Es vienmēr esmu respektējis trenerus, man ar to problēmu nav. Treneri labāk zina nekā mēs, tas simtprocentīgi."

Pēc nesaskaņām ar Itālijas klubu "Allianz Powervolley" jēkabpilieši atsauca dalību Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Izaicinājuma kausā, tomēr Šmits uzsvēra, ka tas komandā nav atstājis negatīvu ietekmi un visi raugās uz nākamajiem mērķiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti