Jēkabpils «Lūšu» volejbolisti izcīna uzvaru un pagarina zelta finālsēriju. Spilgtākie momenti

Intrigas pilnā un spraigā Latvijas volejbola čempionāta zelta finālspēlē svētdien ar 3-1 (25:22, 25:22, 25:27, 36:34) uzvarēja Jēkabpils "Lūši", uzveicot iepriekš divas uzvaras guvušo "RTU Robežsardze/Jūrmala" vienību un pagarinot sēriju līdz trim uzvarām parvismaz  vēl vienu spēli.

"Lūšiem" rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Kristaps Šmits, 16 punktus pievienoja Jānis Medenis, bet 12 punktus nopelnīja Vladislavs Blumbergs. Savukārt jūrmalniekiem 33 punkti Renāram Jansonam, bet Aleksandrs Avdejevs pievienoja 21 punktu.

“Gatavi mēs esam, skatīsimies, ko pretinieks rādīs,” tā pirms spēles LTV atzina “RTU Robežsardze/Jūrmala” galvenais treneris Raimonds Vilde. Viņš prognozēja, ka jēkabpilieši spēlēs agresīvāk un viegli nebūs. Taču ir vēlme pēc iespējas ātrāk pabeigt finālsēriju.

Intervija ar Raimondu Vildi

Tikmēr Jēkabpils “Lūšu” treneris Mārcis Obrumans norādīja, ka komanda ir gatava turpināt finālsēriju. Pats galvenais – jāspēlē ar vēsu galvu.

Intervija ar Mārci Obrumanu

Abas komandas spēli iesāka vienlīdzīgi, bet drīz vien ar agresīvām servēm vadību pārņēma jēkabpilieši. Taču vairākas "Lūšu" kļūdas, un iniciatīvu laukumā pārņēma jūrmalnieki. Taču "Lūši" kļuva vēl agresīvāki, un uzvarēja pirmo setu ar 25:22.

Pēc pirmā seta “RTU Robežsardze/Jūrmala” treneris Klāvs Zaļkalns LV norādīja, ka komanda bijusi gatava jēkabpiliešu agresīvajām servēm. Galvenais ir turpināt cīņu un neskatīties uz rezultātu.

Intervija ar Klāvu Zaļkalnu

Otro setu komandas iesāka diezgan līdzīgi, taču atkal setā pārāki izrādījās "Lūši", uzvarot to ar 25:22.

Priecīgs par spēles gaitu bija “Lūšu” trenera asistents Aivis Kokins, norādot, ka, salīdzinājumā ar iepriekšējām spēlēm, ir uzlabojusies jēkabpiliešu serves uzņemšana, kas parādās arī spēles rezultātā. Viņš pauda cerību, ka trešais būs pēdējais šajā cīņā.

Intervija ar Aivi Kokinu

Trešajā setā lielāku apņēmību izrādīja tieši jūrmalnieki bet "Lūšiem" izdevās izlīdzināt, saglabājot intrigu līdz pat seta beigām, kurā pārāki izrādījās šoreiz jūrmalnieki, uzvarot ar 27:25.

Ceturto setu ar graujošu pašpārliecinātību un uzvarēt vēlmi iesāka "Lūši", jau ātri vien izraujot sešu punktu pārsvaru, taču seta beigās jūrmalnieki jau deldēja pārsvaru. Pašā seta galotnē 22:22, un intriga atjaunojās, turpinoties spēlei punkts punktā. 36:34 - ar šādu rezultātu jēkabpilieši uzvarēja setu, un guva uzvaru arī mačā 3-1.

Pēc spēles prieku par uzvaru neslēpa “Lūšu” spēlētājs Jānis Medenis norādot, ka komanda ir ar raksturu, un nekad nav beidzies vēl. Viņš pateicās trenerim par iespēju.

Intervija ar Jāni Medeni

Spēles spilgtākie brīži

Finālsērijā līdz trim uzvarām “RTU Robežsardze/Jūrmala” pret Jēkabpils “Lūšiem” aizvadījusi jau divas spēles, abās gūstot uzvaras. Nākamā finālsērijas spēle jau 1. aprīlī.

Iepriekšējā sezonā Covid-19 dēļ Latvijas čempionvienība volejbolā netika noskaidrota. Toties aizraujošā Superkausa izcīņā abu komandu duelī pie trofejas tika tieši Jēkabpils “Lūši”.