Jēkabpils «Lūšu» volejbolisti izcīna Latvijas čempiona titulu. Spilgtākie brīži

Trīs setu cīņā zelta finālsērijas pēdējā, piektajā cīņā Latvijas čempiontitulu ieguva Jēkabpils "Lūšu" volejbolisti, ar 3-0 atstājot "jaņos" "RTU Robežsardze/Jūrmala" vienību. Šīs jau "Lūšiem" trešais čempionu tituls.

Rezultatīvākais jēkabpiliešu rindās bija Kristaps Šmits, kurš guva 18 punktus, Jāņa Medeņa kontā 15 punkti, savukārt jūrmalniekiem 14 punktus guva Renārs Pauls Jansons.

Apbalvošanas ceremonija

Pirms izšķirošās spēles “RTU Robežsardze/Jūrmala” galvenais treneris Raimonds Vilde LTV atzina, ka komanda, domājams, ir gatava šai cīņai. Lai gan nenoliedza, ka pēc pēdējām divām uzvarētajām spēlēm psiholoģiskais pārsvars ir pretinieku pusē. Viņaprāt, šajā mačā svarīgākais ir pārvarēt satraukumu, uzlabot spēli laukumā un domāt par disciplīnu. Pēdējā, izšķirošā spēle uzliek papildus spriedzi, piebilda Vilde.

Intervija ar Raimondu Vildi

Savukārt Jēkabpils “ Lūšu”  galvenais treneris Mārcis Obrumans pirms spēles norādīja, ka šī šobrīd ir finālsērija līdz vienai uzvarai.

Intervija ar Mārci Obrumanu

Spēles ievadā tiešām savu pārsvaru parādīja "Lūši", ātri vien iegūstot piecu punku pārsvaru. Bet pēc pusminūtes pārtaukuma, jūrmalnieki saņēmās un izlīdzināja rezultātu 9:9. Taču setā uzvaru izdevās tomēr izcīnīt "Lūšiem" - 25:21.

Pēc pirmā seta jūrmalnieku trenera asistents Klāvs Zaļkalns norādīja, ka uzbrukums komandai ir kā bijis labs, bet kļūdas bijušas aizsardzībā.

Intervija ar Klāvu Zaļkalnu

Otrajā setā cīņa sākās līdzvērtīgi. Taču atkal virsroku guva "Lūši", uzvarot otro setu ar 25:17, un panākot 2-0.

“Lūšu” trenera asistents Aivis Kokins norādīja, ka komanda sērijā no 0-2 panāca 2-2, un psiholoģiskais pārsvars ir jēkabpiliešu pusē. Viņaprāt, ja pieliktu serves uzņemšanā, tad spēle vestos ļoti labi.

Intervija ar Aivi Kokinu

Trešajā setā  Lūši" jau pašā sākumā parādīja, ka psiholoģiskais pārsvars ir tieši viņu pusē. Un šoreiz tiešām trīs setu cīņā pārāki bija "Lūši", spējot aizstāvēt čempiona titulu - trešais sets uzvarēts ar 25:20.

"Lūšu" spēlētājs Jānis Medenis pēc spēles LTV atzina: "Pirmo reizi varu pateikt to, ka mēs kā komanda parādījām raksturu." Viņš nenoliedza, ka spēlētāju acīs bijusi uguntiņa, un jau iepriekšējā dienā komanda bija gatava spēlei. Un šis ir bijis īsts komandas darbs.

Intervija ar Jāni Medeni

Ne katra komanda sērijā no 0-2 var izlīdzināt rezultātu un uzvarēt, tā pēc spēles atzina Obrumans. “Mēs pierādījām, ka esam komanda ar lielo burtu,” uzsvēra “Lūšu” treneris.

Pēcspēles intervija ar Mārci Obrumanu

Iepriekš tika aizvadītas četras aizraujošas finālsērijas spēles. Pirmajās divās uzvarēja “Robežsardze RTU/Jūrmala”, savukārt trešajā un ceturtajā pārāki bija “Lūši”, atstājot intrigu par čempiona titula ieguvēju līdz pat piektajai sērijas spēlei.