«Jēkabpils Lūši» izcīna Latvijas volejbola čempionu laurus

"Jēkabpils Lūši" svētdien mājās trīs setos ar 3:0 uzvarēja "RTU Robežsardze/Jūrmala" volejbolistus Latvijas čempionāta finālsērijas spēlē un atkārtoti izcīnīja zelta medaļas.

Sērijā līdz trim uzvarām "Jēkabpils Lūši" bija pārāki ar 3:0 un par Latvijas čempioniem kļuva ceturto reizi pēc kārtas. Abi finālisti cīņā par zeltu tikās arī pirms gada, kad čempionu noteikšanai sērijā bija vajadzīgas piecas spēles.

"Jēkabpils Lūši" saņem čempionu kausu

Mājinieki pirmajā setā vairākkārt ieguva trīs punktu pārsvaru, tomēr "RTU Robežsardze/Jūrmala" nepiekāpās un panāca neizšķirtu 20:20. Seta galotnē savas iespējas "Jēkabpils Lūši" garām nepalaida un nodrošināja uzvaru 25:22.

Intervija ar Aivi Kokinu

"Jēkabpils Lūšu" treneris Aivis Kokins pēc pirmā seta intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka mājinieku komanda labāk uzņem serves, tāpēc efektīvāk var veidot uzbrukumus un to noslēgumu. Jēkabpils komandai ir par daudz kļūdu uzbrukumā, bet tas skaidrojams ar spēles augsto likmi, piebilda Kokins.

Otro setu "Jēkabpils Lūši" sāka ar 6:1 atrāvienu, tomēr skatītāju skaļi atbalstītajiem laukuma saimniekiem emocionāli aizrautīgā volejbolā neizdevās saglabāt prāvo pārsvaru. "RTU Robežsardze/Jūrmala" samazināja deficītu līdz minimumam (14:15), toties mājinieki vēlreiz stabilāk nospēlēja galotnē, panākot 25:21.

Intervija ar Oskaru Aizporieti

"RTU Robežsardze/Jūrmala" treneris Oskars Aizporietis pēc otrā seta intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandai ir problēmas ar serves uzņemšanu, taču to nosaka arī pretinieku agresīvākā servēšana.

"Jēkabpils Lūši" gūst uzvaras punktu

Pašaizliedzība aizsardzībā palīdzēja "Jēkabpils Lūšiem" trešā seta sākumā atspēlēt pāris punktu iztrūkumu un izvirzīties vadībā 8:4. Efektīvs mājinieku uzbrukumā arvien bija Ēriks Voroņko un Jēkabpils fani ar ovācijām pavadīja katru komandas rezultatīvo uzbrukumu, tomēr viesi pamazām sadeldēja deficītu un panāca divu punktu pārsvaru 15:13. Seta izskaņā cīņa ritēja punkts punktā, bet "RTU Robežsardze/Jūrmala" neizmantoja pāris teicamas iespējas uzbrukumā un pieļāva pašu kļūdas. "Jēkabpils Lūši" spēja pielikt uzvaras punktu - 25:23.

Intervija ar Vladislavu Blumbergu un Pāvelu Jemeļjanovu

"Jēkabpils Lūšu" volejbolists Vladislavs Blumbergs pēc komandas uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka pirms mača līdz galam nevarēja zināt, vai izdosies uzvarēt, un tas čempionu titulu padara jo īpašu. Savukārt viņa komandas biedrs Pāvels Jemeļjanovs piebilda, ka arēnu piepildījušies skatītāji ļāva izbaudīt uzvaru un sniedza neaizmirstamus iespaidus.

Intervija ar Raimondu Vildi un Mārci Obrumanu pirms spēles

"RTU Robežsardze/Jūrmala" galvenais treneris Raimonds Vilde pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka uzvarēt nebūs viegli, jo psiholoģiskais pārsvars ir pretiniekiem, taču viņa vadītā komanda iepriekšējā mačā apliecināja spēju cīnīties. "RTU Robežsardze/Jūrmala" jānospēlē mazliet disciplinētāk, tajā pašā laikā komandai vairs nav ko zaudēt, un Vilde cer, ka tas ļaus ar maksimālu pašatdevi spēlēt atbrīvotāk un bez liekas spriedzes.

Savukārt "Jēkabpils Lūšu" galvenais treneris Mārcis Obrumans uzsvēra, ka pretinieks nedāvinās nevienu setu un jābūt gataviem pašiem izcīnīt uzvaru. Obrumans pieļāva iespēju, ka laukumā šoreiz varētu būt ne kvalitatīvs volejbols, bet vairāk izpaudīsies raksturu cīņa. Jēkabpils vienības galvenais treneris piebilda, ka vienkāršās situācijās jānospēlē kvalitatīvāk, lai jau komanda svētdien izcīnītu čempionu titulu.

Titula īpašnieki "Jēkabpils Lūši" pusfināla sērijā ar 2:0 pārspēja "Biolars/Jelgava MSĢ" volejbolistus, savukārt "RTU Robežsardze/Jūrmala" ar 2:0 bija pārāki par "Daugavpils Universitāte/Ezerzeme".

Bronzu Latvijas čempionātā izcīnīja "Daugavpils Universitāte/Ezerzeme", kas sērijā par 3.vietu ar 2:0 pārspēja "Biolars/Jelgava MSĢ".