Jēkabpils «Lūši» Eiropas kausu volejbola turnīrā debitēs jaunajā sporta hallē

Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Izaicinājuma kausa izcīņā Latviju pārstāvēs trīs klubi, bet nopietnākais pretinieks 1/16 finālā tika Jēkabpils “Lūšiem”. Pērnsezon Baltijas līgā labākajai Latvijas komandai jāuzņem Milānas "Allianz Powervolley", kas Covid-19 dēļ nepabeigtajā Itālijas A līgā ieņēma 5. vietu. Jēkabpilī arī top multifunkcionāla halle, ko plāno nodot ekspluatācijā oktobrī, un tas ļautu objektu atklāt ar starptautisku volejbola spēli.

Jau panākta vienošanās jaunajā hallē uzņemt Eiropas kausa un Baltijas līgas volejbola spēles, tāpat tiks izvērtēta iespēja rīkot arī Latvijas izlases spēles. 

Jēkabpils "Lūši" gatavojas Eiropas debijai jaunā hallē
00:00 / 05:04
Lejuplādēt

"Lūšu" galvenais treneris Mārcis Obrumans atzina, ka par drosmīgo lēmumu startēt Eirokausos kluba vadība domājusi jau pēdējos pāris gadus. Šosezon beidzot izdevies mērķi sasniegt, un komanda jau gatavojas spēlei pret nopietnajiem sāncenšiem.

Mārcis Obrumans
"Izloze ir tāda, kāda ir. Trāpījās visai spēcīgs pretinieks no volejbola mekas - Itālijas TOP 5 komanda," teica Obrumans. "Vairāk uztrauc tāda līmeņa spēļu trūkums un pārdegšana, kas var notikt pret tāda līmeņa komandām," piebilda treneris.
 

Pirms CEV Izaicinājuma kausa izlozes Jēkabpils "Lūšu" prezidents Māris Trušelis teica, ka viņš neiebilstu uz Jēkabpili atvest kādu Eiropas grandu, kam nebūtu kauns zaudēt jau pirmajā kārtā. Visticamāk, ka laba līmeņa volejbolu faniem Jēkabpilī būs iespēja skatīties jaunā hallē.

Modernais sporta objekts Jēkabpilī pie stadiona vēl top, tomēr iecerēts, ka tieši debija Eirokausos būtu jaunās halles pirmais lielākais pārbaudījums.

Jānis Koļesinskis
Jēkabpils Sporta un atpūtas kompleksa pārvaldnieks Jānis Koļesinskis apstiprināja, ka notiek darbi multifunkcionālās halles veiksmīgai atklāšanai. Pandēmijas dēļ objekta nodošana nedaudz aizkavējās, jo dažas iekārtas piegādāja ar nokavēšanos, tomēr oktobra vidus arvien ir termiņš plānotajai atvēršanai. 
 

Pagaidām komandas gatavošanās vēsturiskajai debijai notiek nepilnā sastāvā, jo trīs "Lūšu" pārstāvji ir arī valstsvienībā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. "Lūšiem" ir iespējams arī sastāva papildinājums no pašmāju volejbola apcirkņiem, bet pagaidām gan tas ir pārrunu līmenī. Savukārt domas par kāda ārzemnieka piesaistīšanu tika atmestas.

Obrumans ir gandarīts par pašvaldības solījumu saglabāt klubam līdzšinējo finansējumu, kas nav maz pandēmijas ietekmētajā situācijā. 

Latvijas vīriešu klubi kādā CEV kausa turnīrā startēs pēc ilgāka pārtraukuma. Par tikšanu tālāk komandas cīnīsies divās spēlēs savā un pretinieku laukumā. Spēles notiks no 1. decembra līdz 2021. gada 4. februārim, bet kalendārs vēl tiks precizēts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti