Volejbols

Latvijas volejbola čempionāta 1.finālspēle. Intervija ar Mārci Obrumanu pēc spēles

Volejbols

Latvijas volejbola čempionāta 1.finālspēle. "Jēkabpils Lūši" gūst uzvaras punktu

Latvijas volejbola čempionāta 1.finālspēles epizodes

«Jēkabpils Lūši» ar uzvaru sāk Latvijas volejbola čempionāta zelta finālsēriju. Galvenie notikumi

"Jēkabpils Lūši" otrdien mājās ar 3:0 uzvarēja "RTU Robežsardze/Jūrmala" volejbolistus pirmajā spēlē Latvijas čempionāta finālsērijā. Latvijas čempionu laurus nopelnīs komanda, kas sērijā gūs trīs uzvaras.

Abi finālisti cīņā par zeltu tikās arī pirms gada, kad čempionu noteikšanai sērijā bija vajadzīgas piecas spēles.

"RTU Robežsardze/Jūrmala" galvenais treneris Raimonds Vilde pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā atgādināja, ka viņa vadītā komanda ir stipri pamainījusies kopā pagājušā gada. Vilde uzsvēra, ka spēlētājiem ik setā jācīnās līdz pēdējam punktam. Treneris piebilda, ka sezonā bija daudz traumu, sīku savainojumu un slimību, bet neatkarīgi no tā ir jābūt gataviem finālam.

Intervija ar Raimondu Vildi un Mārci Obrumanu pirms spēles

Savukārt "Jēkabpils Lūšu" galvenais treneris Mārcis Obrumans prognozēja tikpat aizraujošu sēriju kā pērn, jo abas komandas alkst izcīnīt čempionu titulu. Obrumans atzina, ka Jēkabpils komanda nereti pirmās spēles un setu sākumos mēdz darboties ne tik labi, kā vajadzētu, tādēļ, viņaprāt, jāspēlē mierīgāk.

Obrumans nebija kļūdījies, bažījoties par pirmā seta sākumu, kurā mājinieki nonāca zaudētājos ar 0:4. Iedzinēju lomā Jēkabpils komanda bija līdz pat seta galotnei, kad pirmoreiz izvirzījās vadībā ar 22:21. Efektīvi uzvarētā seta izskaņā  mājiniekiem nospēlēja Pāvels Jemeļjanovs. Pirmajā setā Jēkabpils komanda bija pārāka ar 25:22.

Intervija ar Aivi Kokinu

Laukuma saimnieku treneris Aivis Kokins pēc pirmā seta intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komandā bija daudz kļūdu servju uzņemšanā un līdz ar to arī uzbrukumā. Taču seta galotnē izdevās sniegumu uzlabot un mazinājās arī nervozitāte, piebilda Kokins. Viņš sastāvā uzteica Jāni Medeni, kurš ļoti labi iegāja spēlē un sniedza komandai pozitīvas emocijas.

Pārliecinošāk "Jēkabpils Lūši" darbojās otrā seta sākumā, iekrājot 11:7 pārsvaru. Lai gan viesi spēja saasināt cīņas gaitu, seta noslēgumā Jēkabpils komanda nospēlēja ar lielāku pārliecību un ar "RTU Robežsardze/Jūrmala" volejbolista Patrika Pinkas kļūdu servē nodrošināja uzvaras punktu - 25:20.

Intervija ar Oskaru Aizporieti

"RTU Robežsardze/Jūrmala" treneris Oskars Aizporietis pēc otrā seta intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka komandā sāka klibot pašu serve un spēlētājiem, iespējams, kur pazuda vēlme uzvarēt. Aizporietis gan uzsvēra, ka ir iespējas pagriezt spēles ritējumu savā labā, ja vien tiks uzlabotas savas serves un pretinieku izdosies izsist no serves uzņemšanas.

"Jēkabpils Lūši" gūst uzvaras punktu

Spraigajā trešajā setā "Jēkabpils Lūši" nonāca zaudētājos 9:11, bet spēja cīņas gaitu līdzsvarot. Mājinieki pieļāva mazāk kļūdu un efektīvāk darbojās uzbrukumā, taču nepiekāpību apliecināja arī "RTU Robežsardze/Jūrmala", pārņemot vadību 21:19. Viesu pāris kļūdas seta galotnē ļāva "Jēkabpils Lūšiem" panākt 24:23 un mača izskaņā Pāvels Jemeļjanovs guva uzvaras punktu - 26:24.

Intervija ar Pāvelu Jemeļjanovu pēc spēles

Uzvarētāju rezultatīvākais spēlētājs Pāvels Jemeļjanovs pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka labi nospēlēja visa komanda un priecēja arī skatītāju piepildītās tribīnes. Sākums mājiniekiem nebija tas veiksmīgākais, bet Jēkabpils komanda parādīja lielisku cīņassparu, ko būs svarīgi saglabāt arī nākamajā spēlē Jūrmalā, piebilda 19 punktus mačā guvušais Jemeļjanovs.

Intervija ar Mārci Obrumanu pēc spēles

Savukārt treneris Obrumans sacīja, ka komanda servēs kļūdījās mazāk nekā citas reizes, turklāt labāk nekā pretinieki nospēlēja blokā, to paveicot pret komandu, kas šajā elementā ir līdere. Obrumans vēlētos, lai komandai spēlē būtu mazāk kritumu, bet treneris atzina, ka laikam jau finālā tas ir ļoti sarežģīti.

Finālā otrā spēle notiks ceturtdien, 24.martā, Jūrmalā.

Pašreizējie titula īpašnieki "Jēkabpils Lūši" pusfināla sērijā ar 2:0 pārspēja "Biolars/Jelgava MSĢ" volejbolistus, savukārt "RTU Robežsardze/Jūrmala" ar 2:0 bija pārāki par "Daugavpils Universitāte/Ezerzeme".

Cīņā par 3.vietu "Daugavpils Universitāte/Ezerzeme" sērijā ar 1:0 ir vadībā pret "Biolars/Jelgava MSĢ". Bronzas medaļas iegūs komanda, kas sērijā izcīnīs divas uzvaras, tādējādi nākamajā mačā trešdien Daugavpilī mājinieki jau var nodrošināt vietu uz pjedestāla.