Itālijas kluba volejbolists Ozoliņš: Cerams, līdz vasarai izdosies sezonu pabeigt

Volejbolists Atvars Ozoliņš uzturas Itālijā, kur viņa pārstāvētajā komandā Fano "Gibam" treniņi nenotiek un sezonā ir pauze Covid-19 pandēmijas dēļ. Ozoliņš sarunā ar Latvijas Radio gan pauda cerību, ka vīrusa skartajā valstī sezonu izdosies vēlāk pabeigt. 

Vēl pirms Eiropas valstis pandēmijas dēļ slēdza robežas, Ozoliņš aprunājās ar kluba menedžeri par sezonas nākotnes izredzēm un īpaši mājās neprasījās. Tagad viņš nelielajā un klusajā Fano pilsētiņā tuvāk Itālijas ziemeļiem Adrijas jūras krastā ir viens, bez ģimenes, taču nejūtas pamests. Arī paziņas un draugi interesējas, kā Ozoliņam sokas, turklāt komandā pret spēlētājiem izturas kā pret ģimenes locekļiem. 

Atvars Ozoliņš par pieredzi ItālijāMāris Bergs

Itālijā, turpinot cīņu pret Covid-19 pandēmiju, visiem Fano iedzīvotājiem ir norādīts palikt mājās un atļauts iziet ārā tikai pēc pārtikas vai uz aptieku. Cilvēku laukā nav daudz, un visi ir piesardzīgi, atzina Ozoliņš.

Latvieša pārstāvētais klubs spēlē Itālijas trešajā līgā, tomēr Ozoliņš uzsvēra, ka turnīra līmenis apmēram atbilst Baltijas līgas labāko četriniekam.

Līgā nav izteiktu līderu vai atpalicēju, tādēļ vietu sadalījums turnīra tabulā mainās ik pēc izspēlētas kārtas. Atvars ir pamanījis, ka Itālijā komandas aizsardzībai velta lielāku uzmanību nekā Baltijas līgā, bet tehniskajam izpildījumam te jau no bērna kājas pievērš īpašu vērību. 

Organizatoriski klubā viss ir augstā līmenī, komanda piešķīrusi dzīvokli un automašīnu, pastāstīja Ozoliņš. Viņš piebilda, ka volejbolistu ekipējums un došanās uz spēlēm ir pienācīgā līmenī, arī algas maksā regulāri un atbilstoši līgumam. "Gibam" spēles Fano mērogam ir ļoti labi apmeklētas - pilnās tribīnes katrā mačā pulcē apmēram pustūkstoti līdzjutēju. Volejbola popularitāti veicina apstāklis, ka

citi sporta veidi pilsētā nav pārstāvēti ar profesionālām komandām, ir vēl tikai amatieru basketbola komanda. 

Sezonas sākums Ozoliņam bijis veiksmīgs, turpretim no formas nelielās bedres, kas iestājās decembrī un janvāra sākumā, viņam izdevies ātri tikt laukā.

Pagaidām spēles Itālijas trešajā līgā ir pārtrauktas līdz 3. aprīlim, bet tālākais turnīra liktenis vēl nav zināms. Ozoliņš cer, ka saņems uzaicinājumu uz Latvijas valstsvienību, kam ir sagatavots darba plāns maijā un jūnijā. Tiesa, vīrusa dēļ izlases gatavošanās plāni pagaidām ir miglā tīti, tomēr Ozoliņš ar lielāko prieku iekļausies valstsvienībā, ja tiks aicināts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti