Gundars Celitāns: Pielikts punkts atmiņām bagātai karjerai volejbolā

Nu jau bijušais Latvijas volejbola valstsvienības līderis Gundars Celitāns pēc vēl viena savainojuma šoruden nolēma pielikt punktu profesionāla atlēta karjerai un savu nākotni ar sportu nesaista. Tomēr līdzšinējās gaitas volejbola laukumos 31 gadu vecajam Daugavpilī dzimušajam meistaram raisa daudz bagātīgu atmiņu, ar kurām viņš dalījās Latvijas Radio raidījumā "Piespēle".

Celitāns jau bija atsācis treniņus un pēc vienošanās ar Jēkabpils komandu būtu tajā spēlējis, ja ne sāpes plecā jau pēc pirmā treniņa. Izrādījās, ka vajadzīga ķirurga palīdzība, turklāt neviens garantijas veiksmīgam operācijas iznākumam nesolīja. Jau iepriekšējo reizi atlabšana pēc operācijas Celitānam bija ilgstoša un sāpīga, tādēļ volejbolistam kļuva skaidrs, ka sasniegta finiša līnija.

"Bija jādomā, kas cits ko darīt, sportam pielikts punkts," pastāstīja Celitāns. "Pašlaik vēl ir nesaprotamas sajūtas, bet cenšos neuztraukties, jo dzīve ar to nebeidzas."

Celitāns atzīst, ka trenera darbam viņam "nervi ir par švaku", tādēļ dzīves turpinājums pieredzējušajam volejbolistam visdrīzāk būs ar sportu pavisam nesaistīts. Mājās sēdēt viņš negrasās, taču ļoti augstu novērtē atbalstu, ko sniedz ģimene un bērni. "Arī līdakas rudenī labi ķeras," viņš piebilda.

Profesionālās karjeras sākumā Celitānam ļoti paveicies pēc trim "Lāsē-R" aizvadītām sezonām 2007.gadā nonākt Kannu klubā Francijā. Tur augstu novērtēja latvieša sportisko formu un sekoja arī citi labi līgumu piedāvājumi. No tiem būtu bijis grēks atteikties, atzina volejbolists, kura kontā ir arī spēlēšana Krievijā un Itālijā, piecas sezonas Turcijā, un jau karjeras izskaņā arī dalība Dienvidkorejas klubā.

Katrā komandā Celitāns guvis vērtīgu pieredzi, iepazinis jaunus speciālistus un startējis dažādos turnīros. Visspilgtākajā atmiņā palikusi spēlēšana Francijā, bet visvairāk viņam patika spēlēt Itālijā ar milzīgu skatītāju atbalstu pilnu tribīņu priekšā. Valodas Celitāns apguvis volejbola kontekstā, lai gan nedaudz vairāk saprot turciski. Savukārt Krievijā izbaudīts augsts profesionālais līmenis, bet attieksme pret viņu kā Latvijas spēlētāju vadības līmenī bijusi ne tā labākā. 

Celitāns uzsvēra, ka arī Turcijā ir labs volejbola līmenis, un turp viņš devies ne tikai naudas dēļ, lai gan finansiālais piedāvājums tiešām bijis labs. Francijā un Vācijā labākie volejbolisti sezonā saņēma līdz 100 000 eiro, savukārt Itālijā līderu līgumi jau sniedzās tālāk par pus miljonu. Arī Turcijā labākie saņem līdzīgas summas.

Karjerā lielākais atalgojums Celitānam būtu bijis Dienvidkorejā, ja tur nospēlētu visu sezonu. Āzija daudziem spēlētājiem ir kā mērķis karjeras noslēgumam, un arī Celitānam gribējies to izmēģināt. Viņš atklāja, ka savas īpatnības ir arī Āzijā, kur, piemēram, gados jauns speciālists neatkarīgi no prasmēm nevar gaidīt labāku atalgojumu kā pieredzējis veterāns.

Pēdējos gados traumu dēļ Celitānam neizdevās uzspēlēt izlasē un karjerā tikt uz Eiropas čempionāta finālturnīru. Viņš gan cer, ka Latvijas izlase svētdien Tallinā kvalifikācijas izšķirošajā spēlē spēs to paveikt bez viņa. Pašlaik valstsvienībā valda labs mikroklimats un arī Latvijas Volejbola federācija ir labi pastrādājusi kvalitatīvu darba apstākļu nodrošināšanai, atzina Celitāns.

Viņš uzsvēra, ka igauņi nav tie, kurus Latvijas izlase nevarētu vinnēt. Pārsteigumus pretinieks nesagādās, tikai jāizvēlas pareizie risinājumi uzvaras gūšanai. Latvijas valstsvienībā pašlaik ir izlīdzinājies spēlētāju spēku samērs un vairāki volejbolisti nodrošina pienācīgu komandas līmeni. Celitāns paskaidroja, ka pretinieki vairs nevar koncentrēties tikai viena vai pāris līderu neitralizēšanai.

Ja Latvijas izlase iegūs tiesības spēlēt finālturnīrā, Celitāns nekavēsies nākamgad uz Poliju doties līdzjutēja statusā, lai atbalstītu komandu, kuras līdzšinējos panākumos veicināja volejbola laukumā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti