Francijas volejbolistu uzvara ieved Latvijas izlasi Eiropas čempionāta astotdaļfinālā

Francijas volejbolisti ceturtdien Tallinā ar 3:0 uzvarēja mājiniekus igauņus pēdējā spēlē Eiropas čempionāta grupas kārtā, nodrošinot Latvijas izlasei ceļazīmi uz astotdaļfinālu.

Jau pirms D grupā pēdējām spēlēm Francijai bija droša pirmā vieta, tomēr Tokijas olimpisko spēļu čempioni arī mačā pret Igauniju līdzjutēju pilnā arēnā apliecināja favorītu statusu. Igauņiem uzvara pār Franciju būtu nodrošinājusi 4.vietu grupā un dalību izslēgšanas turnīrā.

Astotdaļfinālā Čehijas pilsētā Ostravā latviešu pretinieki svētdien, 12.septembrī, būs B grupā uzvarējušie Itālijas volejbolisti. Spēles sākums paredzēts plkst. 17 pēc Latvijas laika.

Pirmā seta epizodes

Līdzjutēju skaļi atbalstītie igauņi pirmajā setā centās apturēt uzbrukumā teicami spēlējušos Francijas volejbolistus, tomēr titulētākie pretinieki bija pārāki ar 25:18. Nepiekāpīgā Igaunijas izlase centās apvaldīt pretiniekus otrajā setā, taču francūži prasmīgi izveidoja izcilus uzbrukumus nereti praktiski bez bloka un uzvarēja 25:17. Spraigāks izvērsās trešais sets, līdz kura vidum mājiniekiem vairākkārt izdevās iegūt viena vai divu punktu pārsvaru, bet Francijas izlase arī bez saviem līderiem laukumā bija pārāka galotnē 25:19.

Latvijas valstsvienība ar vienu uzvaru piecās spēlēs ieguva 4.vietu D grupā aiz Francijas, Vācijas un Horvātijas. Turnīra pirmajā spēlē Latvijas izlase uzveica mājiniekus igauņus (3:1), bet grupas kārtas turpinājumā zaudēja Horvātijai (2:3), Slovākijai (2:3), Vācijai (1:3) un Francijai (0:3).

Grupas kārtā turnīrs beidzās Igaunijai un Slovākijai, kas savu pēdējo iespēju ceturtdien palaida garām ar zaudējumu Vācijai

Pirmajās cīņās par vietu ceturtdaļfinālā sestdien Uģa Krastiņa vadītā Ukrainas izlase spēlēs pret Krieviju, bet poļu pretinieki būs Somijas volejbolisti.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiek Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 valstu izlasēm. Izslēgšanas pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā iekļuva pa četrām labākajām četru grupu komandām. Izslēgšanas turnīra spēles notiks Polijā un Čehijā līdz čempionu noteikšanai finālā 19. septembrī Katovicē.