Pasaules čempionāts rollerslēpošanā

Eiropas čempiones pludmales volejbolā T. Graudiņa un A. Kravčenoka atgriežas mājās

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā sievietēm

FOTO un VIDEO: Pludmales volejbolistes Graudiņa un Kravčenoka triumfē Eiropas čempionātā

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka sestdien Maskavā finālā ar 2:0 (22:20, 21:19) uzvarēja polietes Kingu Vojtasiku/Katažinu Kocioleku un izcīnīja zelta medaļas Eiropas čempionātā.

Līdz šim vienīgo reizi Eiropas čempionātā zelta medaļas Latvijas pludmales volejbolistes izcīnīja 2009.gadā, kad nepārspētas palika Inese Jursone un Inguna Minusa.

Finālā neveiksmīgā pirmā seta sākumā latvietes nonāca zaudētājās ar 1:5, bet labas Kravčenokas serves palīdzēja atgriezties spēlē, lai arī priekšā ar dažu punktu pārsvaru ilgi turējās Polijas duets. Kravčenokas labs māņu sitiens jau ļāva panākt neizšķiru 18:18. Polietes vēl neizmantoja divas setbumbas, bet pašā seta galotnē Latvijas spēlētājas bija neapturamas.

Otrajā setā latvietes veiksmīgi dažādoja spēli un uzbrukumā abas spēlētājas apliecināja prasmi teicami redzēt laukumu. Seta vidū Latvijas komandai palīdzēja gan veiksme, gan Graudiņas lielisks bloks, pēc kura rezultāts kļuva 15:12.

Latvijas duets gūst uzvaras punktu

Polijas pāris gan spēja rezultātu līdzsvarot 16:16, bet vairākkārt nodrebēja galotnē.

Finālspēles spilgtākās epizodes

Pēc panākuma Graudiņa intervijā organizatoriem atzina, ka vēl līdz galam nespēj noticēt notikušajam un labāk to apzināsies tikai nākamajā dienā. Latvijas spēlētājas arī pauda cerību, ka līdz nākamajam zeltam nebūs jāgaida 10 gadi.

Uzvaru sēriju Eiropas čempionāta spēlēs Graudiņa/Kravčenoka sestdienas rītā turpināja ar panākumu pusfinālā un nodrošināja dalību titula spēlē. Pusfinālā Latvijas pāris ar 2:1 (21:19, 19:21, 15:12) bija pārāks par spānietēm Lilianu Steineri/Elsu Makmilanu.

Latvietes nodrošina uzvaru pusfināla pirmajā setā

Pamatīga lietus mērcētajā laukumā pusfināla spēlē labāk iejutās Latvijas duets, pirmā seta vidū iekrājot trīs punktu pārsvaru. Pāris Graudiņas kļūdas gan ļāva spānietēm panākt izlīdzinājumu 18:18, tomēr, paņēmušas pārtraukumu, Latvijas spēlētājas sakārtoja savu spēli un izšķirošo punktu pirmajā setā guva ar bloku pēc Kravčenokas labas serves.

Spānietes realizē setbumbu otrajā setā

Turpretim otrā seta sākumā trīs punktu vadību iekrāja spānietes (6:3). Graudiņai nesekmējās servēs, turklāt Spānijas pārim laba aizsardzība palīdzēja palielināt pārsvaru līdz 13:7. Efektīgs Graudiņas bloks uz brīdi setā vēl atjaunoja intrigu, tomēr spānietes, panākušas 17:11, jau gatavojās uzvarai setā bez lieliem sarežģījumiem. Spānijas pārim gan nācās krietni panervozēt, jo Kravčenokas teicamas serves palīdzēja latvietēm rezultāta starpību samazināt līdz minimumam.

Pusfināla trešā seta galotnē triumfē Latvijas duets

Izšķirošajā trešajā setā Latvijas pāris ātri panāca 5:2 pārsvaru, ko noturēt gan neizdevās, jo pretinieces panāca izlīdzinājumu 12:12. Taču spriedze pēdējo punktu izspēlē pievīla Spānijas spēlētājas.

Latvijas uzvarētā pusfināla svarīgākie mirkļi

Graudiņa/Kravčenoka Eiropas čempionātā nezaudēja nevienā spēlē - latvietes uzvarēja gan visās trijās cīņās grupas kārtā, gan visos mačos izslēgšanas turnīrā, ko sāka astotdaļfinālā.

Vojtasika/Kocioleka vietu finālā nodrošināja ar uzvaru 2:1 (18:21, 21:18, 15:8) pret šveicietēm Joanu Heidrihu/Anuku Veržē-Deprē.

Spēlē par bronzas medaļām Steinere/Makmilana ar 2:1 (13:21 21:15, 21:19) uzvarēja Šveices duetu.

Ceturtdaļfinālus sestdien aizvadīja vīrieši, taču abi Latvijas dueti tik tālu turnīrā netika. Pusfināli un fināls vīriešiem būs svētdien. Arī šīs spēles tiešraidē būs redzamas LTV7 un replay.lv.