Finsters/Točs un Jursone/Sorokina uzvar Latvijas čempionātā pludmales volejbolā

Rihards Finsters/Edgars Točs un Inese Jursone/Lana Sorokina svētdien Jūrmalā izcīnīja valsts čempionu titulus pludmales volejbolā, informēja Latvijas Volejbola federācija. Abi spēcīgākie pāri triumfēja Latvijas čempionāta finālturnīrā.

Vīriešu turnīrā 16 duetu konkurencē Finsters/Točs finālā ar 2:1 (22:20, 18:21, 16:14) uzvarēja Mārtiņu Pļaviņu/Haraldu Regžu, kuri bija izlikti ar pirmo numuru. Bronzas medaļas izcīnīja Aleksandrs Solovejs/Armands Āboliņš, kuri spēlē par 3. vietu ar 2:0 (21:13, 21:13) pieveica Atvaru Vildi/Klāvu Zaļkalnu.

Sieviešu turnīrā startēja septiņi dueti. Finālā Jursone/Sorokina ar 2:0 (21:19, 21:17) bija pārākas par galvenajām favorītēm Martu Ozoliņu/Alisi Leci. Bronzas medaļas ieguva Sallija Arhipova/Līva Sola, kuras cīņā par goda pjedestāla zemāko pakāpienu ar 2:1 (17:21, 21:12, 16:14) pārspēja Agnesi Caicu/Alisi Pastari.

Točs pēc uzvaras paskaidroja, ka abiem ar Finsteru turnīru bija viens mērķis – zelts, jo citādi nebūtu jēgas piedalīties. “Finālā vairāk gājām uz to, lai skatītājiem ir patīkami skatīties, lai ir baudāma spēle,” pēc mača sacīja Finsters. 

Savukārt Pļaviņš/Regža atzina, ka paši vien vainīgi neveiksmē, jo pieļāvuši daudz kļūdu. Latvijas čempionāta finālturnīrā viņi ieradās pēc negulētas nakts, jo atgriezās no Pasaules tūres “Open” posma Sočos, kur izcīnīja dalītu 9. vietu.

“Pēc Sočiem nakti negulējām, taču ar visu to mums iespējas bija, jo paši kļūdījāmies diezgan daudz, gan pirmajā setā, gan izšķirošajā setā. Tāpēc arī zaudējām,” pēc neveiksmes finālā sacīja Pļaviņš.

Pusfinālā Finsters/Točs sīvā cīņā ar 2:1 (39:37, 21:23, 18:16) uzvarēja Vildi/Zaļkalnu, bet Pļaviņš/Regža ar 2:0 (21:15, 21:19)  pārspēja Soloveju/Āboliņu. Sievietēm pusfinālā Jursone/Sorokina ar 2:0 (21:11, 21:10) uzveica Arhipovu/Solu, turpretim Ozoliņa/Lece ar 2:0 (21:5, 21:16) uzvarēja Caicu/Pastari.

Šosezon Latvijas pludmales volejbola čempionātā vīriešiem bija pieci posmi – Jūrmalā, Jēkabpilī, Rīgā, Saulkrastos un Daugavpils novadā, bet sievietes sacentās trīs posmos – Jūrmalā, Rīgā un Daugavpils novadā.

Pērn par Latvijas čempioniem kļuva Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, kuri šoreiz titulu neaizstāvēja, jo svētdien triumfēja Pasaules tūres “Open” posmā Sočos.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti