Divi Latvijas pludmales volejbola dueti izstājas, pasaules čempionātu turpina Pļaviņš/Točs

Latvijas pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka ceturtdien Vācijas pilsētā Hamburgā zaudēja izslēgšanas turnīra otrajā kārtā un pasaules čempionātā netika ceturtdaļfinālā, liecina organizatoru informācija. Vīriešu turnīrā pirmo izslēgšanas kārtu pārvarēja Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, bet Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš tālāk netika.

Pļaviņš/Točs dalību astotdaļfinālā nodrošināja ar uzvaru 2:0 (21:19, 21:18) pār brazīliešiem Pedro Solbergu Salgado/Vitoru Felipi Gonsalvešu. Pļaviņa/Toča nākamie pretinieki piektdien būs galvenie favorīti norvēģi Anderss Berncens Mūls/Kristians Sandli Sērums.

Graudiņa/Kravčenoka spēlē par vietu ceturtdaļfinālā ar 0:2 (11:21, 18:21) zaudēja amerikānietēm Eiprilai Rosai/Aleksandrai Klainmenai, čempionātu noslēdzot dalītā 9.vietā.

Turpretim Samoilovs/Šmēdiņš trijos setos ar 1:2 (21:17, 15:21, 15:17) atzina Brazīlijas dueta Andrē Lojolas Šteina/Žoržes Vanderleja pārākumu un turnīrā dalīja 17.vietu.

Jau vēstīts, ka pēc trim uzvarām grupā Graudiņa/Kravčenoka izslēgšanas pirmajā kārtā pieveica krievietes Jekaterinu Birlovu/Jevgēņiju Ukolovu (2:0). Gan Samoilovs/Šmēdiņš, gan Pļaviņš/Točs grupā izcīnīja divas uzvaras trijās spēlēs.

Turnīru sāka pa 48 vīriešu un sieviešu komandām, kas tika sadalītas 12 apakšgrupās. Pirmajā izslēgšanas kārtā jeb 1/16 finālā nonāca pa 32 komandām.

Pasaules čempionāts ar viena miljona dolāru balvu fondu noslēgsies svētdien, 7.jūlijā.